Majandusteaduskonnast

Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast saadud haridus annab laia silmaringi ning arusaamise Eesti majanduses ja ühiskonnas toimuvast, hea analüüsivõime, konkurentsivõime tööturul ning parima suhtlusvõrgustiku kogu eluks.
Nad on tunnustatud tippspetsialistid, nüüdisaegsete ja uuendusmeelsete ettevõtete juhid, majandusteadlased ning ühiskonnategelased. Nende hulka kuuluvad Eesti ja Euroopa Liidu poliitik Siim Kallas, endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik, Nortal AS-i asutaja ja tegevjuht Priit Alamäe, Fits.me looja ja juht Heikki Haldre, Defendec OÜ juht Jaanus Tamm, Realeyes OÜ juht Mihkel Jäätma, Tere AS-i ja AS-i Farmi Piimatööstus juhatuse esimees Katre Kõvask ning paljud teised.
Üliõpilaselu
Tudengielu on majandusteaduskonnas Tartule omaselt aktiivne. Igal sügisel asuvad tööle tuutorid, kes vastutavad värskete rebaste abistamise ning teaduskonda sissesulandumise eest. Selleks toimuvad traditsioonilised esmakursuslaste üritused nagu tutvumispidu, rebaste ristimise festival ning kursuseõhtud. Täiendavalt toimuvad teaduskonnaülesed üritused, millest võtavad osa nii tudengid kui õppejõud, näiteks majandusteaduskonna jõulupidu.
Klubidest ja tudengiorganisatsioonidest
Majandusteaduskonnas tegutsevad aktiivsed tudengiorganisatsioonid TÜ turundusklubi ja majandusklubi. Liitudes nendega on võimalik täiendada õpinguid praktilise kogemusega. Nende tegevusest saad täpsemat informatsiooni sügiseti toimuvatelt infopäevadelt. Ettevõtlikel tudengitel aitab ideesid ellu viia sTARTUp Lab, mille programmi ja mentorluse toel vormitakse ideedest hästi toimivad ärimudelid. Kui erialastest tegevustest meelepärast ei leia, saab lisategevust otsida Tartu tudengiorganisatsioonide seast. Neist populaarsemad on Ülikooli Kultuuriklubi, kes korraldab Tartu tudengipäevi, ning TÜ üliõpilasesindus, kes esindab tudengite arvamust ülikooli arengus.
Lisaks tudengiorganisatsioonidele on üliõpilastel võimalus liituda ka Futulabi tegevustega. Futulab toetab üliõpilasi tööturuks vajalike oskuste ja kogemuste saamisel ning sellega liitumine on vabatahtlik. Futulabi mõte seisneb selles, et üliõpilane saab keskkonda lisada oma profiili ja tööandjal on võimalik sellega tutvuda ja leida enda ettevõttesse motiveeritud praktikante.Profiili kuvatakse keskkonnas kuus kuud, pärast seda see kustub ja üliõpilane võib oma profiili uuesti lisada. Lisaks saab üliõpilane liituda ka Futulabi üleülikoolilise õppeaine „Projektipraktikaga (SVMJ.02.014)" mida saavad valida kõik üliõpilased valik- või vabaainena. Üliõpilane saab projektipraktika läbimise eest 6 EAP-d. Projektipraktikat koordineerib majandusteaduskond. Üliõpilaselust saab lähemalt lugeda siit.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Moodne õpikeskkond
Majandusteaduskonna koduks on moodne Tartu Ülikooli Delta keskus, mis avati 2020. aasta jaanuaris. Vaata keskuse avamise fotosid siit. Delta on ainulaadne multidistsiplinaarne õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus Euroopas. Delta ainulaadne arhitektuur ja korralduslik ülesehitus soodustavad uudsel viisil Tartu Ülikooli erialadevahelist õppe- ja teadustööd ning koostööd ettevõtjate ja ühiskonnaga. Üliõilastele leidub siin rohkelt mugavaid kohti nii individuaal- kui rühmatööde läbiviimiseks jpm. Tartu Ülikooli Delta keskuse alla kuulub kaks hoonet. Delta õppe- ja teadushoones on peale majandusteaduskonna veel Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut, tehnoloogiainstituut ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus. Delta teiseks hooneks on ettevõtlusmaja, kus asuvad masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskus STACC OÜ, Cybernetica AS, AS SEB Pank, Statistikaamet, Swedbank AS, Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaator ja SA Tartu Teaduspark.
Majandusteaduskonna, arvutiteaduse instituudi ning matemaatika ja statistika intituudi tudengid tutvustavad virtuaaltuuri käigus TÜ Delta õppe- ja teadushoonet.
Koostöö
Tartu Ülikooli majandusteaduskond on juhtiv majandus-, juhtimis- ja ettevõtlushariduse pakkuja Eestis. Nii ülikooli sees kui ka väljaspool teeme tihedat koostööd õigusteaduse, politoloogia, psühholoogia, haridusteaduse ja paljude teiste erialade kolleegide ning üliõpilastega. Majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikooli raames tegutseme ühiselt Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Estonian Business Schooli ja Eesti Pangaga. Ettevõtlusõppe kaudu on teaduskonnal tihedad sidemed Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskusega, mis koordineerib koostööd ettevõtetega, arendab ettevõtlikkust ka mujal ülikoolis ja ning edendab ettevõtlusharidust Eestis.
Majandusteaduskonna teadlastel on Eesti majanduspoliitika kujundamisel kaalukas nõuandja roll. Lisaks osalemisele otsustus- ja nõustamiskogudes, nt Eesti Panga nõukogus, kandis teaduskond põhivastutust ka teadus- ja innovatsioonipoliitika seireprogrammis TIPS. Teaduskonnas on eraldi loodud Aasia ja tärkavate majanduste uurimiskeskus, mis pakub võimalust uurida tärkavaid majanduskeskkondi ja teha koostööd Aasia riikidega.
Suuresti tänu ülikooli nimekatele majandusteadlastele on Eesti majandusteadus muutunud ka rahvusvahelisel areenil nähtavaks ning meie majandusalased publikatsioonid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Vaata ülevaadet majandusteaduskonna teadustööst. Loe lähemalt ka majandusteaduskonna teadustöö teemadest, rahvusvahelistest koostööprojektidest ja rakendusuuringutest.