NB! Ka siis, kui lõpetad kooli alles suvel, saad kevadel juba kandideerida. Sel juhul tuleb sul vastuvõetuks osutumisel suvel tõestada, et oled keskhariduse omandanud.
Mis on ettevõte? Kuidas planeerida äritegevuse finantse? Keda palgata tööle ja kuidas teda motiveerida? Millised toote ja teenuse omadused on tarbijale olulised? Kuidas konkurentidest eristuda? Majandusteadlased teavad vastust neile ja paljudele teistele küsimustele. Kui soovid mõista ettevõtluskeskkonda, õppida tundma ettevõtete majanduslike otsuste põhjendusi ja tagajärgi, on Sinu jaoks kõige õigem valik just ettevõttemajanduse eriala.
Tutvu õppekavaga õppeinfosüsteemis
Õppekava koosneb alusõppest, suunaõppest ja erialaõppest. Alusõppes omandad ärikorralduse põhitõed ning tutvud majandusteaduse metoodikaga. Õpingute alguses on suur rõhk matemaatiliste ja statistiliste analüüsimeetodite tundmaõppimisel. Kõik see loob tugeva baasi erialaste majandusteadmiste sügavamaks omandamiseks.
Suunaõpe annab Sulle baasteadmised ettevõtluskeskkonnast ja ettevõtte juhtimisest. Õpid selliseid valdkondi nagu majanduspoliitika, globaalne majandus, finantsjuhtimine, turundus ja kvaliteedijuhtimine. Pärast teist kursust on meie tudengitel kohustuslik sooritada suvepraktika mõnes eraettevõttes või avaliku sektori organisatsioonis, kus avaneb võimalus õpitut praktikas rakendada.
Kolmandal aastal keskenduvad meie tudengid erialaõppele, kus omandatakse põhjalikumad teadmised ettevõtte rahandusest, investeeringutest ja majandusarvestusest, personali ja turunduse juhtimisest ning äritegevuse strateegilisest planeerimisest.
Nominaalne õppeaeg ettevõttemajanduse õppekaval on 3 aastat. Lõpetamisel saadakse bakalaureusekraad sotsiaalteadustes.
Ettevõttemajanduse õppekava on praktilise suunitlusega, kus analüüsitakse juhtumeid päris elust, kaastatakse ettevõttemajanduse aladel tegutsevaid spetsialiste loengutes, külastatakse ettevõtteid, koostatakse äriplaan, tehakse erinevaid grupitöid ja mitmeid aineid kaasavaid kodutöid.
Õpe toimub inglise keeles ning üliõpilased on pärit erinevatest riikidest, andes õpingutele rahvusvahelise mõõtme. Õppijaid on nii Eestist, Soomest, kui ka Lätist, aga ka Venemaalt, Ukrainast, Gruusiast, Valgevenest, Armeeniast, Kasahstanist, Hiinast, Jaapanist, Prantsusmaalt, Belgiast ja USAst.
Õppetasu on 1900€ semestris.
Jagamisel on viis sihtstipendiumi. Paremusjärjestuse põhjal määratakse parimatele sihtstipendium, mis vabastab üliõpilase õppetasust.
Üliõpilasel on võimalik taotleda õppetoetusi ja õppelaenu. Loe lähemalt!
Vaata vastuvõtutingimusi ja esita avaldus