Miks õppida Tartu Ülikoolis majandusteadust?
Kuidas toimivad ettevõtted? Kes võidab kaubandusest? Miks mu palk just selline on? Kas robotid võtavad maailma üle? Kas me teeme mõistlikke valikuid? Kuidas ettevõtted mõjutavad minu ostuotsuseid? Majandusteadlased teavad vastust neile ja paljudele teistele küsimustele, mis meie igapäevaelu mõjutavad. Kui soovid mõista majanduses toimuvat, õppida tundma üksikisikute, ettevõtete ja riikide majanduslike otsuste põhjusi ja tagajärgi, on Sinu jaoks kõige õigem valik just majandusteaduse eriala.
Majandusteaduse õppekava on mõeldud sulle, kui oled huvitatud majanduse toimimisest nii ettevõtte kui kogu majandussüsteemi tasandil ja tahad aru saada, kuidas tarbijate, ettevõtete ja riigi tegevus üksteist mõjutavad. Majandusteaduse bakalaureuseõpe annab erialase mõtlemisoskuse ning töövõtted praktiliste majandusotsuste langetamiseks.
Õppekavas on ained koondatud temaatilistesse moodulitesse, mille kohta saad täpsemat infot joonistel klikkides.
Interdistsiplinaarne moodul (24 EAP)
Majandusanalüüs (24 EAP)
Siinsed ained õpetavad analüüsima majandusprotsesse: otsima ja koguma andmeid, neid erinevate meetoditega analüüsima, tulemusi tõlgendama, hindama ja rakendama.
Siinsed ained süvendavad majandusteaduse aluste ja majandusanalüüsi blokkides saadud teadmisi ja oskusi.
Inimesed ja finantsid ettevõttes I (24 EAP)
Siinsed ained annavad esmased teadmised ettevõtete toimimisest – juhtimisest, turundusest, majandusarvestusest, finantsjuhtimisest. Samuti kuulub siia teise kursuse lõpus sooritatav praktika (enamasti mõnes eraettevõttes või avaliku sektori organisatsioonis, aga on ka teisi võimalusi).
Inimesed ja finantsid ettevõttes II (24 EAP)
Valikained (21 EAP)
Siin on võimalik valida erinevaid majandusalaseid aineid, et saada lisateadmisi endale huvipakkuvates valdkondades.
Vabaained (6 EAP)
Iga üliõpilane saab ise valida, kas lõpetada õpingud bakalaureusetöö kirjutamise või bakalaureuseeksamiga.
Lisaks on võimalik veeta üks semester välismaal mõnes partnerülikoolis, võttes osa Erasmuse vahetusõppe programmist. Rahvusvahelises keskkonnas läbitud ained on võimalik üle kanda enda õppekavasse ning bakalaureuseõppe periood ei pikene vahetusõppes oldud aja võrra.
Samuti on teiste erialade tudengitele võimalus õppida majandust kõrvalerialana. Majandusteaduskond pakub kahte erinevat kõrvaleriala: majandusteadus ning ettevõtlus.Tutvu õppekavaga õppeinfosüsteemis
Nominaalne õppeaeg majandusteaduse õppekaval on 3 aastat. Lõpetamisel saad bakalaureusekraadi sotsiaalteadustes.
Majandusteaduse bakalaureuseõppes saad mitmekesise õpikogemuse. Õppetöö toimub erinevates vormides – on loenguid, seminare, (arvuti)praktikume, e-õpet ja individuaalset juhendamist, lisaks iseseisev töö nii individuaalselt kui koos grupikaaslastega. Kodutööd ja ettekanded arendavad eneseväljendusoskust ja esinemisjulgust, arvukad rühmatööd meeskonnatöö oskusi, Eesti ja rahvusvaheliste ettevõtete näitel lahendatavad ülesanded disainmõtlemist jne. Mitmeid aineid õpetatakse rahvusvahelises rühmas, mis annab ettevalmistuse tööks globaalsetel turgudel ning hindamatu kontaktide võrgu. Õpingud muudab mitmekesisemaks erialane praktika ja suur hulk valikaineid, mis võimaldab oma õpinguid isiklike huvide järgi suunata. Vabaaineid saab võtta üle ülikooli ja ka väljastpoolt Tartu Ülikooli.
Majandusteaduse õppekava eesmärkide saavutamist toetavad innovaatiliste tehnoloogiate kasutamise võimalus ning erinevad õppetöövälised tegevused. Meie juures on võimalik õppida kasutama 3D printerit ning neuroturunduse seadmeid. Majandusteaduskonna juures tegutsev Ideelabor pakub abi äriideede arendamisel erinevate mentorprogrammide ning õpikodade kaudu. Võimalik on osaleda turundusklubi praktilistes projektides ning majandusklubi aruteludel ja kohtumistel põnevate inimestega.
Majandusteaduskonnas on Tartu Ülikooli majanduseriala raamatukogu, kus leidub kaasaegset õppe- ja teaduskirjandust majanduse eri valdkondade kohta. Raamatukogus on ligi 11 000 teavikut, toimetist ja teaduslikku uurimust.
Vaata vastuvõtutingimusi
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.