Andres Vaher

Eelinkubatsiooni projektide kaitsmine toob välja innovaatilised ideed ja noorte ettevõtlikkuse

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ettevõtluse õppetool kutsub kõiki huvilisi 31. mail algusega kell 16.00 Delta hoones, ruumis 1017 tudengite projektide kaitsmist vaatama. Kaitsmisele tulevad kuue tiimi ideed, kes on läbinud pika ja väljakutsete rohke teekonna, et viia oma projekt reaalsesse ellu.

Eelinkubatsiooni programmi ellukutsumise ajendiks oli üliõpilaste soov jätkata oma projektidega pärast ettevõtlusõppe baaskursuse läbimist. Tore oli näha, et juba esimesel korral oli kuuel tiimil valmisolek oma ideed edasi arendada ja programmi käigus midagi reaalset ellu viia. „Lähtuvalt selle aasta meeskondade tagasisidest teeme muudatused ja plaanime jätkata eelinkubatsiooni programmiga juba sügisel 2023.a.“ ütles programmi eestvedaja ja ettevõtluse nooremlektor Piia Vettik-Leemet.

Programmi pikkus oli üks semester, mille jooksul tiimid said oma ideid edasi arendada. Programmi raames pakuti tiimidele seminare nende jaoks olulistel teemadel, nt e-kaubandus, äriõigus. Selleks, et tiimides töö paremini toimiks oli võimalus kasutada nendele spetsiaalselt mõeldud koostööruumi Delta majas.

Üheks oluliseks idee arendamist toetavaks teguriks oli igal tiimil oma mentor, kellega toimusid  regulaarsed kohtumised. Koostöös seati eesmärke ja analüüsiti tehtud tööd. Mentorid jagasid väärtuslikke nõuandeid ja juhiseid ning toetasid noori nende ideede elluviimisel.

Programmi mentoriteks on: Meelis Luht, Merike Leego, Triinu Sirge, Mikk Umbleja

Programmi lõppedes esitlevad tiimid oma projekte ning parimaid ootavad ees auhinnad.  Kaitsmisele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad kuulda ja näha noorte ettevõtlike inimeste ideid. Tule ja toeta noori ettevõtjaid nende põneval teekonnal!

Projektide kaistmisel osalevad tiimid:

• Transful on platvorm, mis aitab õpilastel omandatud teadmisi pikaajaliselt meeles pidada. Statistika näitab, et inimesed suudavad koolis õpitut meenutada vaid umbes 4%, ning sellest õpitust 95% unustatakse juba 3 päeva jooksul umbes. Transful kasutab mälutehnikaid ja automaatset intervallkordamise süsteemi, et aidata õpilastel suunata omandatavad teadmised pikaajalisse mällu. Platvorm tugineb seoste andmebaasile, mis täieneb kasutajate sisendi põhjal. See hõlmab erinevaid teadmiste valdkondi, alates ajaloo aastaarvudest kuni võõrkeelse sõnavarani.
  • Sponsify on platvorm, kus sportlased ja spordiklubid leiavad endale kergelt toetajaid. Antud platvorm võimaldab soovijatel paremaid võimalusi jõudmaks edasi mingis kindlas spordialas ning samuti saaksid ettevõtted sportlaste või spordiklubide kaudu ennast turundada. Turu-uuringute põhjal selgus, et probleem sportlaste ja spordiklubide aspektist vaadatuna on olemas ning antud idee oleks tänapäevases spordimaailmas relevantne ning põhjendatud. Algselt on meil plaan keskenduda Eestile ja kinnitada siin kanda.

• Drinkerier on rakendus, mis võimaldab inimestel klubides ja baarides soodsamalt jooke osta. Paljud inimesed arvavad, et alkohoolsed joogid klubides ja baarides on kallid ning ei õigusta oma hinda. Meie rakendus lahendaks selle probleemi, innustades odavamate hindadega rohkem jooke ostma. See omakorda suurendaks klubide ja baaride sissetulekut. Lisaks sellele oleks rakendus kasulik ka väiksematele klubidele ja baaridele, kuna see toimiks nende jaoks reklaamikanalina. Kasutades rakendust Drinkerier, avastaksid kliendid uusi kohti, mida nad varem võib-olla külastanud pole.

• MarketingMentor.AI on automatiseeritud turundusagentuur. Tänapäeval on tehisintellekt jõudnud punkti, kus suudab iseseisvalt lahendada mitmeid lihtsamaid turundusprobleeme, näiteks turundusplaani koostamine, reklaamtekstide loomine, turunduspiltide tegemine ja palju muud. Need ülesanded olid varem aeganõudvad ja kallid turundusagentuuride jaoks. Idee on luua veebikeskkond, mis põhineb tehisintellektil ja muudab erinevad turunduslahendused klientide jaoks taskukohasemaks ning mugavamaks. Lühidalt öeldes toimiks meie lahendus järgmiselt: klient soovib ettevõttele turundusplaani; klient loob meie veebilehel konto ja selgitab meie esitatud küsimuste alusel oma probleemi; meie GPT-4 mudel pakub klientidele vastavalt meie juhistele lõpliku lahenduse.

• Sõidujagamine on rakendus, mis võimaldab autojuhtidel pakkuda reise pikamaaotsadeks, mida nad niikuinii sõidaksid. Autojuht saab luua kuulutuse, milles määratakse, millal ja millisest kohast ta sõidab teise kohta ning huvilised saavad osta autosse koha, liitudes sõiduga mis tahes tee peal asuvast kohast. Sarnane rakendus on Lõuna-Euroopas üks populaarsemaid transpordivorme, mis asendab busside ja rongide kasutamist, eriti ajal, mil kütusehinnad pidevalt tõusevad ja autode maksustamine on tulemas.

• Spectrum Digital Marketing is a leading agency specializing in providing comprehensive digital marketing solutions for businesses. Our expertise lies in various aspects of social media marketing. We excel in developing effective social media strategies, creating engaging content, managing advertising campaigns, and providing in-depth analytics and reporting. Our team at Spectrum is dedicated to delivering top-notch services, combining our expertise in digital marketing strategy with our extensive experience in sales and promotional strategies for our clients.

Eelinku
Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Tartu Ülikool tutvustas Ukraina ülikoolidele ettevõtluskoostöö parimaid tavasid

Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev