Majandusteaduskonna dekaaniks valiti prof Maaja Vadi

TÜ majandusteaduskonna nõukogu valis14. septembriloma uueks dekaaniks ettevõttemajanduse instituudi juhataja ja juhtimise professori Maaja Vadi.

Foto: Andres Tennus/Tartu Ülikool
Maaja Vadi on sündinud 1955. aastal. Majandusteaduse doktorikraadi omandas ta Tartu Ülikoolis aastal 2000 väitekirjaga teemal "Organisatsioonikultuuri ja rahvuskultuuri vahelised seosed". Alates 1992. aastast on prof Vadi töötanud TÜ majandusteaduskonnas lektorina, dotsendina ning alates 2003. aastast ka juhtimise professorina. Praegu on Maaja Vadi TÜ ettevõttemajanduse instituudi ning juhtimise õppetooli juhataja.

Maaja Vadi peamised uurimisteemad on organisatsioonikultuur ja selle seosed erinevate kontekstidega, Eesti organisatsioonide arengu seaduspärasused, organisatsioonikäitumise erinevad teemad (väärtused, hoiakud jm) ning müügisuhtlemine.

Prof Vadi juhendamisel on kaitstudüheksa doktoriväitekirja ja arvukalt magistri- ning bakalaureusetöid. Praegu juhendab prof Vadi 14 doktoranti ning ühte magistranti. Samuti on tema sulest ilmunud suur hulk teaduslikke publikatsioone.

Maaja Vadi on Eesti Psühholoogide Liidu liige, rahvusvahelise tööuuringute ja organisatsiooniväärtuste ühingu (ISSWOV) juhatuse liige ning kuulub ka maineka rahvusvahelise ajakirja International Journal of Cross Cultural Management toimetuskolleegiumisse.

Seni oli TÜ majandusteaduskonna dekaan prof Toomas Haldma.

Lisainfo: Ene Kivisik, TÜ majandusteaduskonna dekanaadi juhataja, tel 737 6315, ene.kivisik@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja