TÜ soodustab üliõpilaste ettevõtlust äriplaanide ja -kontseptsioonide võistlusega

Tartu ülikooli majandusteaduskonna sügissemestri ettevõtluskursused lõpetatakse äriplaanide ja -kontseptsioonide võistlusega „Tudengite äriideede kaleidoskoop“ kolmapäeval, 11. detsembril kell 12-15 Oeconomicumi aulas (Narva mnt 4, ruum A 314).

Tartu ülikooli ettevõtlusõppe teemade valik on kaleidoskoopiliselt kirev ning see peegeldub ka tudengiprojektides. Projektid käsitlevad kõiki ettevõtluse etappe, alates äriideedest kuni olemasolevate kasvusooviga firmadeni. Mõnegi õppuri magistritöö keskendub oma ettevõtlusidee arendamisele ja teostamisele.

Ettevõtluskeskuse lektor Mervi Raudsaar selgitas, et õppeaineid „Ettevõtluse alused“, „Ettevõtluse alused I ja II“, „Ettevõtja praktiliste oskuste baaskursus I“, „Äriplaan“ ja „Ettevõttemajandus“ õppis sügissemestril kokku 250 üliõpilast, neist 64 olid Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Valmis üle 50 äriplaani ja ligi 30 ärikontseptsiooni, millest tihedas konkurentsis valiti lõpuüritusele 15 parimat.

„Õppetöö käigus koostatud ja esitlusele valitud äriprojektid asuvad võistlema ettevõtlust soodustavatele auhindadele. Neist ihaldatuim on tõenäoliselt 500eurone stipendium äriidee elluviimise toetuseks. Parimatel tiimidel on võimalus arendada kevadsemestril oma äriideed ülikooli ideelaboris. Üliõpilased saavad luua kontakte üritusele osalema kutsutud ettevõtlusmentorite ja -inkubaatoritega, kelle toel pärast õppeaine läbimist oma äriideega edasi liikuda,“ rääkis TÜ ettevõttemajanduse instituudi turunduse dotsent Andres Kuusik.

Lõpuüritusele valitud tiimid peavad esitlema on äriplaani või -kontseptsiooni kolme minuti jooksul žürii ja teiste üritusel osalejate ees ning vastama seejärel küsimustele. Žüriisse kuuluvad haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Karin Jaanson, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu  abilinnapea Kajar Lember ning ettevõtluskonsultandid Juta Kuhlberg Tartu loomemajanduskeskusest ja Buildit tegevjuht Aleksander Tõnnisson.

Järgmisel semestril on kõigil üliõpilastel taas võimalik võtta ettevõtlusõppe aineid. Kevadsemestriks saab ÕISis registreeruda ainetele „Ettevõtluse alused“ ja „Äriplaan“, mille raames valmib kindlasti taas äriplaane ja –kontseptsioone, mida esitleda kevadisel  „Kaleidoskoobil“.

Kõik huvilised on oodatud noorte äriideid kuulama!

Lisainfo: Mervi Raudsaar, ettevõtluskeskuse lektor, tel: 737 6339, e-post: mervi.raudsaar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja