Deltas avati Tartu Ülikooli demokeskus

Delta õppe- ja teadushoones avatud Tartu Ülikooli demokeskus annab võimaluse tutvustada ülikooli atraktiivse videoinstallatsiooni abil. Demokeskust sisustades on silmas peetud vajadust näidata ülikooli teadustulemusi väliskülalistele ja koostööpartneritele ühiskonda muutvate lahenduste kaudu.

„Valisime välja kuus põnevat ülikooli teadlaste uurimisvaldkonda ja tutvustame neid lühikese videolavastuse abil,“ kommenteeris ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Kristel Reim demokeskuse visiooni. „Vesinikutehnoloogia, isejuhtivad autod, müksamine, keeletehnoloogilised lahendused, personaalmeditsiin ja piimhappebakter ME-3 on lavastuse stsenaariumis viidud Tartu Ülikooli Marsi kolledžisse ning sealne tudeng Mari Mädler näitab, kuidas ja miks just need teadussaavutused meid tulevikus edasi viivad,“ rääkis Reim.

Kõik Tartu Ülikooli üksused on oodatud demokeskusesse oma külalisi võõrustama ja neile ülikooli tutvustama. Selleks tuleb vaid kirjutada Delta kogukonna koordinaatorile Kristi Vabamäele ja sobiv aeg broneerida.

„Kui rektoraadi liikmete kalendrid on väga tihedalt täis ja nad paraku kõikide ülikooli külalistega tegeleda ei jõua, siis meie juures tervitab külalisi alati rektor isiklikult,“ vihjab Kristi Vabamäe naljatades demokeskuses näidatava esitluse sisule.

Demokeskusesse mahub korraga kuni 25 külalist. Pärast tutvustust võib ruumis pidada ka seminari või koosolekut, sest kogu selleks vajalik tehnika on olemas. Soovi korral saab lisaks tellida suupisteid või kohvilaua Delta kohvikust.

Vaata ka demoruumi tutvustavat galeriid.

Lisateave: Kristi Vabamäe, Delta kogukonna koordinaator, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, 510 0575, kristi.vabamae@ut.ee