Mainekas Läti idufirmade pioneer asub iAkadeemia meeskondi drillima

iAkadeemia programmi neljandat sessiooni, kus tegeletakse äri modelleerimise ja selle rahastamisega, külastab neljapäeval ja reedel start-up-geenius Viesturs Sosars, kes on mitme rahvusvaheliselt edukaks osutunud tehnoloogiaettevõtte kaasasutaja.

“Õppetund, mille ma oma karjääri jooksul rahastamise kohta õppisin, on see, et fundraising võtab start-up`i jaoks liiga palju aega ja resurssi,” tõdes Viesturs Sosars. “Kui on võimalus optimeerida, tuleks fokusseerida müügile ja klientide leidmisele. Kui sul on maksvad kliendid, siis investorid tulevad, aga vastupidi see ei toimi.”

Tähtis on ka see, et produkti loonud meeskond oleks võimeline müüma ideed oma ettevõtte juhatuse liikmetele. “See on peamine, mida olen märganud, ja see pole lihtne ülesanne. Tihtipeale on tegemist väga kirglike meeskondadega, kes tahavad midagi arendada, aga nad ei pea raketti ehitama,” kõneles Sosars.

Tema kogemuse kohaselt ülehinnatakse teadusmaailmas ja suurtes ettevõtetes vajadust ideaalse lahenduse järele. Sosars toonitas, et iAkadeemias tuleb meeskondadel nii kiiresti kui võimalik uusi vaatenurki omandada. „Idee on meeskondi bootcamp-formaadis paljastada paljudele olulistele elementidele, mida on produktide ehitamiseks vaja. Et nad oskaks tunda puuduva lüli oma toodetes ära,“ selgitas Sosars iAkadeemia järjekordse sessiooni põhimõtet.

Siiski märkis Sosars, et kui eduka produkti retsepti ei oska ta öelda, siis iAkadeemia programm on ettevõtetele kindlasti vajalik, sest interdistsiplinaarsetes ettevõtmistes tekib alati ebakindlust, millele tuleb õigesti läheneda.

Viesturs Sosarsi ettevõtte Ampple tehnoloogiat kasutavad Panasonic, Toshiba, Acer jt.

 

Lisateave: Aitel Käpp, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 6531, aitel.kapp@ut.ee

 
Teate edastas: Made Laas, TÜ pressiesindaja, 737 5681, made.laas@ut.ee