Mentorid aitavad üliõpilaste äriideid õigel kursil hoida

Igal semestril asuvad üliõpilased ettevõtluskogemuse saamiseks Startup Labis oma ideid arendama. Selle käigus on väga oluline osa ka mentoritel, kes annavad meeskondadele oma praktiliste kogemuste põhjal tagasisidet, jagavad väärt nõuandeid ja aitavad sõlmida kasulikke sidemeid.

22.–29. oktoobrini kohtusid äriideede arendusprogrammi Starter Tartu Mentorite tagasiside karussellil 17 meeskonda veebi vahendusel 20 spetsialistiga eri valdkondadest. Meeskonnad andsid karusselli kohta hulganisti head tagasisidet. Mentorite abiga saadi paika oma idee fookus, sihtrühm või väärtuspakkumine, leiti esimesed kliendid jne. Näiteks tiim Särasilmad, kes teeb lühinägijatele silmanägemise parandamiseks koolitusi, registreeris oma ettevõtte ja tegi esimese müügitehingu.

Äriidee arendajate jaoks on tulevase toote või teenuse kõrval väga oluline just mentor, kes aitab ettevõtlusmaailmas õiges suunas edasi liikuda ja ideed elama panna. Mentor ja Starter Tartu programmi vilistlane Rimante Valancauskaite ütles, et tal oli hea meel näha nii palju meeskondi sooviga ühiskonda panustada. „Mentorina oli kõige huvitavam anda neile ideid, kuidas teenida ka kasumit. Kuna kõikidel tiimidel oli selge visioon ja teotahe, ei kahtle ma hetkekski, et varsti kuuleme nii mõnegi eduloost meedias,“ lausus ta.

Otsepääs Ajujahi saja parima idee hulka

Võistluse Ajujaht eestvedajale Harri Tallinnale on see mitmes kord mentorina Tartus Starteri meeskondi juhendada. Harri valib igal aastal välja ühe meeskonna, kes pääseb Ajujahi esisaja hulka. Seekord sai pääsme endale tiim Eventive, kes arendab kontserdi- ja spordisaalide interaktiivseid kolmemõõtmelisi mudeleid.

Ideid paljudest valdkondadest

Kokku liitus Starter Tartu programmiga sellel sügisel 17 tiimi. Oma ideid arendatakse väga mitmesugustes valdkondades, olgu siis tervishoiu, toidu, tehnoloogia, hariduse, riiete vm alal. Kõiki ideid ühendab eesmärk muuta meie igapäevaelu paremaks. Tiimide lühikirjeldustega saab tutvuda siin.

Starter Tartu korraldajad tänavad kõiki Mentorite tagasiside karussellil osalenud mentoreid: Aivar Pere, Alo Peets, Andreas Unt, Ants-Oskar Mäesalu, Chris Thompson, Evgenia Trofimova, Harri Tallinn, Ingrid Laht, Justin Hein, Kalev Kaarna, Kei Karlson, Kuldar Leis, Laura Eiche, Marelle Ellen, Ott Pärna, Raphael Koster, Rimante Valancauskaite, Sven Parkel, Taavi Tamm ja Vaido Mikheim. Mentorite kohta saab täpsemalt lugeda siin.

Startup Lab on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna allüksus, mis pakub tegevuspõhist ettevõtlusõpet ja eelinkubatsiooniteenuseid. Äriideede arendusprogrammiga Starter Tartu liitunud meeskonnad osalevad töötubades, kuhu on kaasatud ettevõtjad ja iduettevõtlusmaastikul kogenud mentorid.

Starter Tartu programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee