Startup Labis algab sügissemester ideede häkatoniga

17. septembril korraldab Tartu Ülikoolis praktilist ettevõtlusõpet pakkuv Startup Lab ideefestivalil Delta X ideede häkatoni, millega saab alguse sügissemestri äriideede arendamise programm Starter Tartu. Kõik asjast huvitatud õpilased, üliõpilased ja vilistlased on oodatud häkatonile oma ideid esitlema või mõne meeskonnaga liituma.

Häkaton on mõeldud eelkõige ettevõtlusest huvitatutele, kellel on soov oma ideid ellu viia. Üritusel saab tutvuda iduettevõtluse valdkonnaga, kuulda maailma muutnud ideedest ja genereerida neid ka ise. Osalejad moodustavad meeskonnad ja asuvad üheskoos tööle, et leida esmane lahendus mõnele probleemile. Edasi saavad häkatonil osalenud üliõpilased liituda Starter Tartu programmiga. „Ideede häkaton on hea võimalus panna proovile oma loovus, mõelda välja uudseid ideid, kohtuda inimestega paljudelt erialadelt ja leida inspiratsiooni,“ ütles Startup Labi juht Maret Ahonen.

Starter Tartu programmis saavad meeskonnad töötada äriideede kallal terve sügissemestri. Mentorite ja eri valdkondade ekspertide abiga on neil võimalik arendada jõuliselt oma ideed ja lõpuks see ellu viia. Interaktiivsetes töötubades kujundavad osalejad välja sobiva ärimudeli ning koostavad turundus- ja müügistrateegia, aga samuti koguvad nad programmi kestel enesekindlust avaliku esinemise tarbeks. Programm lõpeb 2021. aasta jaanuaris Startup Dayl peetava äriideede konkursiga Kaleidoskoop, kus parimatele meeskondadele antakse üle Tartu Linnavalitsuse rahaline auhind, jagatakse pileteid erinevatele ettevõtlusteemalistele suurüritustele ja eriauhindu.

Ideede häkaton toimub 17. veebruaril Delta keskuse ruumis 1037 ja kõik huvilised on oodatud. Lisateavet leiab Startup Labi veebilehelt ja Facebookist. Üritust toetavad Euroopa Sotsiaalfond ja Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi tervisevaldkonna võrgustik EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee