Tartu Ülikooli Delta karjääripäev tuleb taas

21. veebruaril toimub teist korda Delta karjääripäev, kus Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi, majandusteaduskonna ning arvutiteaduse instituudi üliõpilased kohtuvad infotehnoloogia-, finants- ja teiste valdkondade tööandjatega.

Delta karjääripäev viib tööandjad kokku üliõpilastega, kes otsivad praktikat või tulevast töökohta. Kohale on tulemas üle 55 ettevõtte ja arvukalt üliõpilasi. “Eriliseks teeb iga karjääripäeva just see konkreetne tööandjate ja üliõpilaste kooslus, mis seal kokku satub. Igal aastal on see isemoodi ja kordumatu, sest karjääripäeva osalised muutuvad – isegi kui tööandjad on samad, on tudengid ikka uued,” rääkis Tartu Ülikooli majandusteaduskonna juhataja Kadri Ukrainski.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo sõnul tulevad IT-ettevõtted karjääripäevale sooviga ennast tutvustada kui positiivset ja huvitavat tööandjat, kelle juures on võimalik praktikat teha või tulevikus töö leida. Kadri Ukrainski lisas, et karjääripäev on ettevõtjatele suurepärane võimalus kujundada oma mainet tööandjana, leida motiveeritud tulevasi töötajaid ja luua suhteid ka teiste tööandjatega.

Majandusteaduskonna kolmanda kursuse üliõpilase Kris-Sten Saarepuu sõnul andis eelmise aasta karjääripäev talle hea kujutluse sellest, kui palju ettevõtted töötajaid otsivad ja kuhu on võimalik kandideerida. “Delta karjääripäev on kui suur tööturg, kus sain endast rääkida ja kontakte küsida. Sel korral lähen sinna eesmärgiga leida praktika- või töökoht, kus võiksin end edasi arendada ja erialast tööd teha,” rääkis Saarepuu.

Matemaatika ja statistika magistrant Hanna Britt Soots märkis samuti, et üliõpilased loodavad Delta karjääripäevalt saada uusi kontakte ning rohkem infot tööturu vajaduste ja praktikavõimaluste kohta. “Usun, et just tänu erialasele praktikale on võimalik harjutada ülikoolis õpitud teadmiste kasutamist tegelikes olukordades."

Delta karjääripäeva korraldavad Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond, kes tegutsevad hiljuti avatud Delta keskuses. Karjääripäev toimub 21. veebruaril kella 11–16 Tartu Ülikooli spordihoones aadressil Ujula 4.

Lisateave:
Kadri Ukrainski, TÜ majandusteaduskonna juhataja, 529 3797, kadri.ukrainski@ut.ee
Jaak Vilo, TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja, 737 5483, jaak.vilo@ut.ee