Startup Day idee autor Andres Kuusik jätab jäljed Tartu Teerajajate alleele

Tartu Teerajajate alleele lisandusid Tartu Ülikooli majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja ning Startup Day idee autori ja ürituse ellukutsuja Andres Kuusiku jäljed. Teerajajate alleega, mis moodustub pronksi valatud jalajälgede reast, tunnustatakse Tartuga seotud inimesi, kes on märkimisväärselt kaasa aidanud linna arengule. Kokku esitati sel aastal žüriile 36 kandidaati.

„Tunnustuse saamine tekitab vastakaid tundeid. Ühest küljest on suur au olla igaveseks jäädvustatud nii soliidses seltskonnas, teisest küljest on tunne, et Tartus on väga palju tublisid inimesi, kes vääriksid seda rohkem kui mina,“ mõtiskles Andres Kuusik. „Ent kui mõelda suurema pildi peale, siis Startup Day on avaldanud Tartule suurt mõju. Tänu sellele teavad inimesed ka väljaspool Tartut, et siin toimub palju. Mul on väga hea meel, et seda on märgatud, ja usun, et inimesed, kes hääletasid, võivad olla rahul, et tegid seda õige asja eest,“ lisas ta.

Startup Day sai alguse 2016. aastal ja selle eesmärk oli tuua kokku mitmesugused Tartus toimuvad ettevõtlusüritused. „Startup Day teeb eriliseks see, et seda korraldavad noored ja kogukond ise,“ kommenteeris Andres Kuusik. „Seda tehakse suure õhina ja rõõmuga ning see väljendub kindlasti ka ürituse õhustikus. Usun, et Tartu ettevõtluskogukonna koostöö ja koostegemise rõõm on unikaalsed kogu maailmas ja need teevad meist ettevõtlusega alustamiseks parima paiga!“

„Noorte osalus on aga minu kui õppejõu jaoks erilise tähendusega. Startup Day on nagu üks suur käed-külge-õppeplatvorm. Igal aastal teeb suur hulk noori tänu isetegemise kogemusele tohutu arenguhüppe. Kümned noored töötavad päevast päeva tuumiktiimis ja sajad on ürituse juures vabatahtlikena abis,“ tõi Kuusik esile festivali kasuteguri, mis on tema jaoks üks tähtsamaid.

Startup Day peakorraldaja Marili Vihmanni sõnul on jäljed Teerajajate alleel suur tunnustus nii festivali kui ka selle algataja jaoks. „Kui Startup Dayd alustati, siis ei osanud keegi arvata, et sellest kujuneb rahvusvaheline suurüritus, millel on oma nägu. Nüüd pannakse selle kohta ka vääriline märk alleele maha ja me võime uhkusega olla teerajaja ettevõtlusmaastikul,“ ütles Vihmann.

Baltikumi suurimat ärifestivali Startup Day korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus, Ole Rohkem ja Swedbank. Järgmine festival toimub 29.–31. jaanuarini 2020 ja selle kohta on rohkem infot Startup Day veebilehel.

Andres Kuusiku jäljed valas pronksi skulptor Bruno Kadak.

Lisateave:
Andres Kuusik, TÜ turunduse õppetooli juhataja ja turunduse dotsent, 737 6321, andres.kuusik@ut.ee
Riin Lisett Rei, Startup Day poolne kontaktisik, 5908 6451, riin.lisett@startupday.ee