Autor:
Hannah Kaarma

STARTER tiimid said mentoritelt ideede edasiarendamiseks uut motivatsiooni

Mentorite tagasiside karusell on STARTERtartu programmi üks kõige hinnatumaid üritusi. Sel aastal toimus see 23.märtsil Spark HUBis. Tiimid kohtusid erinevatelt tegevusaladelt pärit kogenud mentoritega, et saada oma ideele olulist tagasisidet.
 

STARTER programmi mentorid on pikaaegse kogemusega spetsialistid oma alal. Enamus mentoreid oli osalenud varasematel Mentorite tagasiside karusellidel, kuid oli ka neid, kelle jaoks oli tänavune üritus esimene. Kõik mentorid olid kutsutud vastavalt meie tiimide vajadustele. Üritusel osales 11 tiimi ja sama arv mentoreid.

Image
SL 1

Pildil mentor Mari-Liis Kärsten Transful tiimiga. Foto: Hannah Kaarma

Ann-Margit Järvekülg, Soulie turundusjuht ja kaasasutaja ütles, et tal oli väga tore meie tiimi mentordada ja loodab, et kutsume ta ikka tagasi, sest inspireeriv oli näha algusfaasis noori asutajaid. FitQ Studio ja Stebby asutaja Marti Soosaare sõnul oli rõõmustav näha noori ja naiivseid inimesi, kuid ta lisas ka, et palju tööd on veel vaja teha.

Sellel aastal oli üks tiim, kes otsustas kohe oma prototüübi kohale tuua - kõrge proteiinisisaldusega ravioolid. See tekitas palju kõneainet ja nemad võitsid kõige rohkem tähelepanu mentoritelt.

Image
SL 2

Pildil PastaPro tiimijuht Mihkel Tammaru. Foto: Hannah Kaarma

PastaPro tiimi liikmed ütlesid, et saabusid Mentorite Tagasiside Karusellile ilma mingi aimduseta, mis täna saama hakkab. "Tagasiside, mille me saime, oli väga kasulik ja see andis motivatsiooni edasi minna. Mentorid nägid meie lahendatavat probleemi eri nurgast ja andsid nõu, millele me ei olnud isegi mõelnud," lisasid nad.
 

Tranfuli tiimi juht Kai-Melli Kapten oli juba teist korda oma tiimiga ja ideega STARTER programmis. Kai-Melli sõnul on tudengina raske on saada mentorlust, aga mentor tagasiside karusellil saime vahetut nõuandeid pea 10 erineva mentori käest. Kuna iga mentori taust oli erinev, oli saadud tagasiside mitme valdkonna ülene (turundus, disain, kliendisuhted jne). "Ütleks, et edasine suund sai palju selgemaks ja oskame nüüd paika panna konkreetsemaid edasisi samme", lisas Kai-Melli.
 

Üritusel osalesid mentorid: Ann-Margit Järvekülg, Ants-Oskar Mäesalu, Liina Joller-Vahter, Liina Laul, Mari-Liis Kärsten, Marti Soosaar, Martti Saarme, Seren Rumjancevs , Taavi Tamm, Triinu Hansen, Juta Kuhlberg. Suur tänu teie aja ja suurepärase mentorluse eest!

Starteri programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.
 

Lisateave: Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee  

 

 

Transful - eelinkubatsiooni progarmmi kogemuslugu

Tiimi Transful, juht Kai-Melli kogemus toob välja idee samm- sammulise arengu eelinkubatsiooni programmis
Kai-Mell

Kuidas ideed lendama panna

Delta majanduskonverents 2024

Delta majanduskonverents 2024 „Tulevikukindel Eesti“