„Hermes“ on TÜ majandusteaduskonna vilistlaste mittetulundusühing, mis ühendab TÜ majandusteaduskonna vilistlasi, teaduskonna õppejõude ning töötajaid ja üliõpilasi. Oma tegevusega taotleb ühing vilistlaste ja teaduskonna kollektiivi ühendamist, erialaste kontaktide arendamist, majandusteaduse, majandusliku kõrghariduse ja praktilise majanduselu seoste tihendamist.
Ühingu liige aitab oma tegevusega kaasa ühingu eesmärkide elluviimisele. Liikmed on oodatud osalema ühingu korraldatud üritustel. Ürituste kohta saadetakse liikmetele teateid meiliaadressile, informatsiooni leiab ka kodulehelt.
HERMESE JUHATUS
Veljo Ipits - esimees
Margus Hanson – aseesimees
Andres Kuusik – aseesimees
Juta Sikk
Jaan Krinal
Dorel Tamm-Klaos
Katrin Tamm
Tarmo Punger
(valitud 13.05.2022)
Ühingu liikmeks saamiseks tuleb esitada kirjalik avaldus ja saata see ühingu juhatusele e-posti aadressil juta.sikk@ut.ee. Juhatus otsustab liikmeks vastuvõtu ühe kuu jooksul.
Liikmeks astujad maksavad sisseastumismaksu 5 eurot ja edasi iga-aastast liikmemaksu 5 eurot ühingu arvele EE071010102061318001 (saaja: Hermes mittetulundusühing) või sularahas sekretärile.
Vilistlasühingu „Hermes“ põhikiri. (Muudetud 25.11.2019)
Ühiskonna- ja majanduselu on rahutu, on hulgaliselt käsitlemist vajavaid teemasid ja lahendusi ootavaid probleeme. Vilistlasühing Hermes ootab seekord teie konkursitöid teemal: Kas turumajandus on surnud?
Konkursitöö võib kirjutada ka kahekesi – kaks vilistlast, kaks majandusteaduskonna üliõpilast või vilistlane koos majandusteaduskonna üliõpilasega, soovitav pikkus 3-5 lk (A4). Koos tegutsemine viib kaugemale – kutsu sõber kaasa ja kirjutage essee kahekesi, sest ühised ideed ja arutelud võivad viia veelgi põnevamate tulemusteni!
Konkursitööde esitamise tähtaeg on 25. mai 2025 – hiljemalt selleks tähtajaks saata oma konkursitöö aadressil juta.sikk@ut.ee .
Konkursitööde preemiafond moodustub vilistlaste annetustest, tööde hindamiskomisjon moodustatakse Hermese juhatuse liikmetest ja majandusteaduskonna õppejõududest. Konkursi tulemused tehakse teatavaks ja rahalised autasud antakse üle majandusteaduskonna lõpuaktusel juunis 2025.
Aktiivset osavõttu, ärksat mõttelendu ning huvitavaid kirjutisi soovib vilistlasühing Hermes
Praegune olukord on ühiskonnas ja majanduselus üsna keeruline. Lahendusi ootavaid probleeme ja käsitletavaid teemasid jätkub.
Vilistlasühing Hermes ootab seekord teie konkursitöid teemal Tulevikukindel Eesti
Konkursitöö võib kirjutada ka kahekesi – kaks vilistlast, kaks majandusteaduskonna üliõpilast või vilistlane koos majandusteaduskonna üliõpilasega, soovitav pikkus 3-5 lk (A4).
Konkursitööde esitamise tähtaeg on 25. mai 2024 – hiljemalt selleks tähtajaks saata oma konkursitöö aadressil juta.sikk@ut.ee .
Konkursitööde hindamiskomisjon moodustatakse Hermese juhatuse liikmetest ja majandusteaduskonna õppejõududest.
Konkursi tulemused tehakse teatavaks ja autasud antakse üle majandusteaduskonna lõpuaktusel 20. juunil 2024.
2023. aasta konkurss toimus 18. korda ja oli suunatud nii vilistlastele kui üliõpilastele.
I KOHT - Erik Vipre “Konkurentsieelis ja julgeolek ehk miks Hiina end finišisse laveerib”
II KOHT – Tairi Leis ja Karl Erik Õim “Eesti konkurentsieelis vs julgeolek Euroopa Liidus”
III KOHT – Jana Kutirkina ja Artjom Hinn “Konkurentsieelis restoraniäri pidamisel Eestis”
MAJANDUSTEADUSKONNA VILISTLASÜHINGU HERMES ETTEPANEK TUDENGITELE
HERMES ootab teilt lühikest nägemust vilistlasühingu kohta. Teema: MINU UNELMATE VILISTLASÜHING ehk millisena ma näeksin hästi toimivat teaduskonna vilistlasühingut, milles ma meeleldi osaleksin.
Oma nägemuse (millega ja kuidas peaks ühing tegelema, kuidas kaasata rohkearvulist vilistlaskonda jne) saate esitada lühiesseena, mõneminutilise videona või mõnel muul viisil (nt poster). Saata hiljemalt 10. juuniks juta.sikk@ut.ee . Sisukamate tööde tunnustamine ja autasude üleandmine toimub teaduskonna lõpuaktusel 20. juunil peahoone aulas. Küsimuste korral pöörduda juta.sikk@ut.ee või tel 56 951 721.
TAUSTAKS. TÜ majandusteaduskonna vilistlaste mittetulundusühing HERMES tegutsenud juba 25 aastat. Põhikirja kohaselt ühing ühendab teaduskonna vilistlasi, teaduskonna õppejõude ning töötajaid ja üliõpilasi; oma tegevusega taotleb ühing vilistlaste ja teaduskonna ühistunde loomist, erialaste kontaktide arendamist, majandusteaduse, majandushariduse ja praktilise majanduselu seoste tihendamist.
Meie senised tegevused: