Tudengielu

Tudengielu on majandusteaduskonnas Tartule omaselt aktiivne. Igal sügisel asuvad tööle tuutorid, kes vastutavad värskete rebaste abistamise ning teaduskonda sissesulandumise eest. Selleks toimuvad traditsioonilised esmakursuslaste üritused nagu tutvumispidu, rebaste ristimise festival ning kursuseõhtud. Täiendavalt toimuvad teaduskonnaülesed üritused, millest võtavad osa nii tudengid kui õppejõud, näiteks majandusteaduskonna jõulupidu ja Delta trendipäev

Image
MTK tudengiorganisastioonid

Moodne õpikeskkond


Majandusteaduskonna koduks on moodne Tartu Ülikooli Delta keskus, mis avati 2020. aasta jaanuaris. Delta on ainulaadne multidistsiplinaarne õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus Euroopas. Delta ainulaadne arhitektuur ja korralduslik ülesehitus soodustavad uudsel viisil Tartu Ülikooli erialadevahelist õppe- ja teadustööd ning koostööd ettevõtjate ja ühiskonnaga. Üliõilastele leidub siin rohkelt mugavaid kohti nii individuaal- kui rühmatööde läbiviimiseks jpm. Tartu Ülikooli Delta keskuse alla kuulub kaks hoonet. Delta õppe- ja teadushoones on peale majandusteaduskonna veel Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut, tehnoloogiainstituut ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus. Delta teiseks hooneks on ettevõtlusmaja, kus asuvad masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskus STACC OÜ, Cybernetica AS, AS SEB Pank, Statistikaamet, Swedbank AS, Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaator ja SA Tartu Teaduspark.

Image
Delta esine

Klubid ja tudengiorganisatsioonid

Majandusteaduskonnas tegutsevad aktiivsed tudengiorganisatsioonid TÜ turundusklubi ja TÜ investeerimisklubi. Liitudes nendega on võimalik täiendada õpinguid praktilise kogemusega. Nende tegevusest saad täpsemat informatsiooni sügiseti toimuvatelt infopäevadelt. Ettevõtlikel tudengitel aitab ideesid ellu viia sTARTUp Lab, mille programmi ja mentorluse toel vormitakse ideedest hästi toimivad ärimudelid.Lisaks tudengiorganisatsioonidele on üliõpilastel võimalus liituda ka Futulabi tegevustega. Futulab toetab üliõpilasi tööturuks vajalike oskuste ja kogemuste saamisel ning sellega liitumine on vabatahtlik. 

Kui erialastest tegevustest meelepärast ei leia, saab lisategevust otsida Tartu tudengiorganisatsioonide seast. Neist populaarsemad on Ülikooli Kultuuriklubi, kes korraldab Tartu tudengipäevi, ning TÜ üliõpilasesindus, kes esindab tudengite arvamust ülikooli arengus.

Mine vaata lähemalt meie klubide ja tudengiorganisastioonide kohta.

 

TÜ Turundusklubi

UT sTARTUp Lab

TÜ Investeerimisklubi

Sportimine

Aktiivsetele ja sportlikele üliõpilastele on Tartu Ülikoolis loodud suurepärased sportimistingimused. Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi pakubtööpäevadel tasuta sportimisvõimalusi TÜ spordihoones (Ujula 4, Tartu). Lisaks on soodsad pakkumised jõusaali, rühma- ja võistkonnaalade treeningutele. TÜ spordihoones on kergejõustikumaneež, neli pallisaali, jõusaal läbi kolme korruse, rühmatreeningute saalid, poksisaal ja ronimissein. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Lisaks korraldavad TÜ spordiesinduse aktiivsed esindajad TÜ meistrivõistlusi ning harrastusspordi üritusi. Aktiivselt osaletakse ka Üliõpilaste suvemängudel, talimängudel ja TudengiPallil. 

Elamisvõimalused

Üliõpilaste majutamisega Tartus tegeleb mittetulundusühing Tartu Üliõpilasküla. Üliõpilaskülal on kaheksa ühiselamut, mis kindlustavad elamispinnaga umbes 3200 üliõpilast. Infot elamistingimuste ja hindade kohta saad lugeda üliõpilasküla koduleheküljel klikkides konkreetsel ühiselamul.

Image
Ühikaelu

Raamatukogud

Kõik meie üliõpilased on oodatud Delta keskuse raamatukokku.

Raamatukogu asub Deltas esimesel korrusel ruumis 1015 ja on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9-20 ning reedeti kell 9-19. Rohkem infot leidub siin.

Tartu Ülikooli raamatukogu asub aadressil W. Struve 1. Peakogus on kaasaegne õpi- ja töökeskkond, kus üliõpilastel on mugav õppida. Lisaks vaiksetele õppimisaladele on seal rühmatööruumid, mida saab broneerida.

Image
Delta raamatukogu
Business Administration Study Session

Get premium quality education! The University of Tartu offers all level study programs in English.

Karjäärirännak

Karjäärirännak 2024

mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused