Siit leiad pikema ülevaate majandusteaduskonna bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe õppekavade ülesehitusest ning sisust. Oleme siia rubriigi alla koondanud põhilise informatsiooni, mida võib üliõpilasel vaja minna. Vasakul olevast veerust leiad erinevate õppeastmete alamrubriikide alt olulisemad juhendid, millega soovitame õppetöö käigus kindlasti tutvuda või kui tarvis on kirjutada lõputööd ning sooritada praktikat.
Lisaks leiad lühikese tutvustuse võimalustest veeta osa oma õpingute ajast välismaal. Majandusteaduskonnal on arvukalt Erasmuse üliõpilasvahetuslepinguid Euroopa ülikoolidega ning koostööd tehakse ka mitmete Euroopa väliste ülikoolidega.
Üliõpilastöödele kehtivate nõuete kohta leiad kiirelt informatsiooni õppetöö dokumentide loetelust selle teksti all. Oleme sinna koondanud kehtiva juhendi, juhendajate uurimisvaldkonnad ning avaldused olulisemate üliõpilastööde kirjutamiseks.
Majandusteaduse bakalaureuseõpe annab mitmekesise õpikogemuse, alustades interdistsiplinaarsetest ühisloengutest, seminaride ja arvutipraktikumidega läbi põimitud erialaloengutest kuni individuaalse juhendamiseni lõputöö kirjutamisel. Arvukad rühmatööd ja ettekanded arendavad meeskonnatöö- ja eneseväljendusoskust ning esinemisjulgust. Üha rohkem on õppeainetesse integreeritud projekti- ja probleemipõhist õpet, mille käigus õpitakse hetkel aktuaalseid majandusprobleeme tuvastama, neid mitmekülgselt analüüsima ning erinevates ainetes õpitu baasil neile selgitusi ja lahendusi pakkuma.
Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas pakutava majandushariduse eripäraks võrreldes teiste sarnaste õppekavadega on suunitlus analüüsioskuste süvendatud omandamisele. Bakalaureuseõppes omandatakse laiapõhjalised alusteadmised majanduse toimimise seaduspäradest nii ettevõtte kui rahvamajanduse tasandil. Kolme aasta jooksul saadakse baasteadmised majandusteooriast (mikro- ja makroökonoomika), rahvamajandusest (majanduspoliitika, avaliku sektori ökonoomika, rahvusvaheline majandus) ja ettevõttemajandusest (juhtimine, turundus, majandusarvestus ning finantsjuhtimine). Lisaks pakub õppekava alusteadmisi nt sotsioloogiast, äriõigusest, programmeerimisest, strateegilisest juhtimisest ja innovatsioonist. Õppetöö kohustuslikuks osaks on praktika ettevõttes või riigiasutuses. Mitmeid aineid õpetatakse rahvusvahelises grupis ja inglise keeles, mis annab ettevalmistuse tööks globaalsetel turgudel ning hindamatu kontaktvõrgustiku.
Lisaks kohustuslikele ainetele kuulub õppekavasse lai valik majandusalaseid valikaineid. Üldist silmaringi laiendavaid ja üliõpilase enesearengut toetavaid vabaaineid võib valida ülikooli kõigist õppekavadest.
Nominaalne õppeaeg on 3 aastat. Lõpetamiseks saab valida lõpueksami või bakalaureusetöö.
PS! Kogu vajaliku info majandusteaduse õppekava ülesehituse ja vajalike moodulite valimise kohta leiab siit.
Programmijuht: Triinu Pihus, tel 737 6343, Narva mnt.18 - 4022, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Sirje Saarmann, tel: 737 6310, Narva mnt.18 - 4002, e-post: [email protected]
"I chose Business Administration because I am convinced I will always use the knowledge I am studying now. The University of Tartu provided me with everything I asked for. I thought it would be hard for me to study in another country, but this university's warmth and friendliness helped me overcome all of my fears. Moreover, I love meeting people here who have the same interests as mine. Therefore, I think there would not be any better specialisation for me than Business Administration, and the University of Tartu made me sure of that."
Zhanet Saidnassim, International Student Ambassador from Kazakhstan
Rahvusvahelise õppe spetsialist: Maris Luhamets, +372 737 6317, [email protected]
Programmijuht: Diana Eerma, +372 737 6344, [email protected]
Õppekava on suunatud erinevate valdkondade spetsialistidele ja juhtidele, kes soovivad oma teadmisi majanduses täiendada või värskendada. See programm on eriti sobilik nii praegustele juhtidele kui ka neile, kes soovivad tulevikus juhtivatel ametikohtadel töötada.
Mitmekülgne õppekava. Õppekava on disainitud nii, et see sobib laia profiiliga õppijatele – alates praegustest spetsialistidest ja juhtidest kuni nendeni, kes alles pürgivad nendele ametikohtadele. See mitmekülgsus tagab, et õpikeskkond on dünaamiline ja toetab erinevate vaatenurkade vahetust.
Arengu ja karjääri edendamine. Lõpetajad mõistavad majanduse põhiküsimusi ja on läbi spetsialiseerumise omandanud sügavad teadmised konkreetsest valdkonnast. See annab tugeva aluse, et edukalt toime tulla majanduslike väljakutsetega ja rakendada omandatud teadmisi praktiliselt nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Programmijuht: Kerli Ploom, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Õppekava lühikirjeldus
Strateegilise juhtimise õppekava maht on 120 EAP, millest kohustuslikud ained moodustavad 73 EAP, valikained 12 EAP ja vabaained 6 EAP. Kohustuslikud ained jagunevad kolme mooduli vahel: Muutuv majanduskeskkond (21 EAP), Juhtimise valdkonnad (25 EAP), Organisatsiooni uuendamine (27 EAP). Eraldi kuulub õppekavasse magistritöö või magistrieksami moodul (29 EAP).
Programmijuht: Krista Jaakson, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Programmijuht: Kristian Pentus, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Õppekava läbitakse sessioonõppe vormis ning on kavandatud 1.5-aastase õppeperioodi jooksul, kus õpingud toimuvad osakoormusega. Õppekava maht on 60 EAP, millest kohustuslikud ained moodustavad suurema osa. Täpsemad kursuste kirjeldused ja struktuur on leitavad ÕIS II portaalist.
Õppekava ühendab teooria ja praktika, et valmistada ette tulevasi finantsjuhte. Õppetöös keskendutakse põhjalikule finantsjuhtimise teadmiste omandamisele, kus teooria kombineeritakse praktiliste oskuste arendamisega. Tudengid omandavad oskused finantsjuhtimise, majandusarvestuse, auditeerimise ja ressursijuhtimise alal, mida rakendatakse ettevõtete finantsandmete analüüsimisel, tõlgendamisel ja prognoosimisel.
Programmijuht: Ülle Pärl, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Programmijuht: Jaan Masso, +372 737 6395, [email protected]
Rahvusvahelise õppe spetsialist: Maris Luhamets, +372 737 6317, [email protected]
Programmijuht: Eva Liias, [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Anneli Kütt, +372 737 6318, [email protected]
Programmijuht: Kadri Ukrainski, [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Anneli Kütt, +372 737 6318, [email protected]
Rahvusvahelise õppe spetsialist: Maris Luhamets, +372 737 6317, [email protected]
Programmijuht: Iuliia Trabskaia, [email protected]
Turunduse ja finantsjuhtimise õppekava maht on 120 EAP see koosneb viiest moodulist: üldained 30 EAP, valitav erialaõpe turunduse või finantsjuhtimise erialal 45 EAP, valikained 9 EAP, vabaained 6 EAP ning magistritöö või magistrieksami moodul 30 EAP. Õppekava on mõeldud turundus- ja finantsekspertide ettevalmistamiseks, kes leiavad töö tippspetsialisti või juhina era- ja avalikus sektoris. Õppetöö toimub sessioonidena kaks korda kuus - neljapäevast laupäevani, mis võimaldab ühildada õpingud tööga. Alates 2021/2022 õppeaastast vastuvõttu ei toimu. Õppekava suletakse 31.08.2026.
Programmijuht: Kristian Pentus, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Magistriprogramm annab nii teoreetilise kui ka praktilise vaate ettevõtlusele, innovatsioonile, ettevõtete juhtimisele ja tehnoloogia rakendamisele ettevõttes. Usume, et erinevate õppeainete omavaheline lõimimine annab laiema ja põhjalikuma vaate ettevõtluses lahendamist vajavatele küsimustele. Selleks teeme koostööd välisülikoolidega, Tartu Ülikooli teiste teaduskondadega, praktikute ja ülikooli Ideelaboriga. Õppetöös kasutatakse probleemipõhist õpet ja meeskonnatööd, mis arendab kriitilist ja analüütilist mõtlemist. Koostöö erineva taustaga kaasõppuritega arendab tänases maailmas nii vajalikke sotsiaalseid kompetentse. Me usume, et oskust oma peaga mõelda, võimet teoreetilisi seisukohti kriitiliselt hinnata, erinevate mõtteviiside aktsepteerimist ja nendega toimetulekut on tänases turbulentses maailmas võimatu alahinnata. Alates 2021/2022 õppeaastast vastuvõttu ei toimu. Õppekava suletakse 31.08.2026.
Programmijuht: Kadri Ukrainski, e-post: [email protected]
Õppetöö koordinaator: Selje Seeba, e-post: [email protected]
Õppekorralduse spetsialist: Kersti Kurri, e-post: [email protected]
Loe doktoriõppe kohta lähemalt siit.
Kõik käimasolevad ja lõppenud mikrokraadid on leitavad siit.
Lisainfot õppekava kohta saab küsida vastava mikrokraadiprogrammi juhilt või tugipersonalilt.
RAHANDUS JA PANGANDUS (Tallinnas)
PROJEKTIPÕHISED RAHASTUSVÕIMALUSED (Tallinnas)
MAJANDUSARVESTUS JA -ÕIGUS (Tallinnas)
Täiendusõppe programmijuht: Karin Liikane, [email protected], 737 6606
Fotomeenutus täiendusõppe lõpuaktusest juulis 2021. Majandusarvestuse lõpetaja Ethel Urbalu koos tütar Heliryga tunnistust kätte saamas.