Majandusteaduse õppekava ülesehitus

Õppekava on õpingute alusdokument, mis määrab kindlaks õppe üldeesmärgid, õpiväljundid, õppekava nominaalkestuse ja mahu, õppekeele, õppeainete loetelu, mahu, lühikirjeldused ning valikuvõimalused ja -tingimused, õppe lõpetamise tingimused, antava akadeemilise kraadi ja väljastatavad dokumendid. Õppekavad koosnevad erinevat tüüpi moodulitest. Moodul koondab õppeained eesmärgistatud kogumikuks. Moodulid võivad olla kas kohustuslikud või valitavad.

Kirjutame lahti, milliseid valikuid saab teha majandusteaduse õppekaval õppides.

Majandusteaduse bakalaureuseõppekava nominaalkestus on kolm aastat ning maht 180 EAP-d. Õppeained on õppekavades rühmitatud mooduliteks. Majandusteaduse kaval õppides läbib iga tudeng kohustuslikult peaeriala õppeained 120 EAP ulatuses.

Bakalaureuseõppe üliõpilassed peavad hiljemalt esimese semestri lõpuks õppeinfosüsteemis valima ära kõik peaeriala moodulid (kaks alusmoodulit, üks suunamoodul, üks erialamoodul, valikmoodul, vabaained ja lõputöö või lõpueksam). 

Teise õppeaasta sügissemestri lõpuks tuleb õppeinfosüsteemis ära valida kõik õppekava täitmiseks vajalikud moodulid (kas kõrvaleriala, peaeriala suurendamise või peaeriala osalise suurendamise moodulid). Kõik õppekava täitmiseks vajalikud moodulid tuleb bakalaureuseõppe üliõpilasel valida bakalaureuseõppekavadest.

Valikud on järgmised:

  1. Peaeriala suurendamine. Peaeriala saab suurendada valides kõik moodulid majandusteaduse bakalaureuseõppekavast.
  2. Peaeriala osaline suurendamine. Nt. suurendate peaeriala ühe eriala- ja valikmooduli võrra, siis võite valida suunamooduli teisest bakalaureuseõppekavast.
  3. Kõrvaleriala teisest bakalaureuseõppekavast. Kõrvaleriala maht on 60 EAP-d. Kõrvaleriala koosneb suunamoodulist, erialamoodulist ja valikmoodulist.

Tutvu lähemalt valikutega all.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!