Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi

Gümnaasiumilõpetajate ees seisab peagi keeruline valik, kus ja mida edasi õppida. Et kaalukate tulevikuotsuste langetamist lihtsustada, korraldavad kuus Tartu kõrgkooli 25. jaanuaril Tallinnas taas ühise kõrghariduspäeva, kus gümnasistidel on võimalus saada kõrgkoolide esindajatelt ja üliõpilastelt oma küsimustele vastuseid paljude erialade kohta. Kõrghariduspäeval on esindatud Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Kaitseväe Akadeemia, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Päeva keskmes on konverents, kus noori innustavad oma ala asjatundjad. Aruteluringides jagatakse nii esmakursuslaste kui vilistlaste kogemusi ja nõuandeid selle kohta, kuidas valida eriala ning hiljem leida erialane töö. Kõrghariduspäeva juhib noor ja andekas tudeng, „Rakett 69“ võitja, saatejuht ja ESTCuber Karl Vilhelm Valter.  Kõik osalevad kõrgkoolid pakuvad päeva jooksul põnevaid töötubasid. Messialal saab koguda väärt infot Tartu kuue kõrgkooli kohta ning vestelda nende üliõpilaste ja töötajatega.

Menukas kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ toimub juba kaheksandat korda ning üle kahe aasta kohtutakse tänavu ka Kultuurikatlas kohapeal. Üritus on kõikidele registreerunud osalejatele tasuta.

Rohkem infot ja registreeruda saab jaanuari alguses ürituse veebilehel ning Facebookis.