Autor:
Andres Vaher

Vilistlaste arvamusi

Kellele soovitaksite Tartu Ülikooli täiendusõpet ja mida olete neist programmidest ise õppinud?

 

Karen Tellisaar

"Õpitust on olnud vägagi palju kasu. Eriti kuna pidin meie pangas tegelema AML juhendite suuremahulise uuendamise ja ajakohastamisega, siis oli väga abiks, et sain õpikut uuesti läbi lapata ning koolitajate näidiseid vaadata. Väga meeldis, et loengu käigus sain koolitajale küsimusi esitada ja vastuseid küsimustele, mis mind huvitasid ja ka loengu käigus toimunud arutelud olid väga asjalikud.

Lisaks veel mitmeid nipet-näpet asju sain kursusel teada, mida kas polnud enne kuulnud, olin aja jooksul unustanud või mille osas polnud kindel kuidas oleks õige tegutseda. Ja muidugi kuna ma pean ka ise töötajaid koolitama, siis oli hea teha märkmeid mida ma enda koolitusmaterjalides võiks kajastada. 

Nii, et kokkuvõttes oli ka minu jaoks, kes tegelikult on finantssektoris üsna pikalt töötanud ja seal hulgas ka AML teemadega, siis oli  see igati kasulik koolitus. Suur tänu!"

Karen Tellisaar (Rahapesu riskide juhtimine ettevõttes, 2023)
Alari Avamägi

"Oleme Tartu Ülikooli täiendusõppe kaugkoolituse teel läbinud õppurid. Ja oluline on siinkohal, et mitte lihtsalt mingi suvalise täiendusõppe läbinud, vaid, et me oleme Tartu Ülikooli täiendusõppe programmi lõpetajad…. Oleme osa ikkagi Tartu Ülikoolist, ka meie täiendusõppe omandajatena ja läbinutena. Ülikooli, millel on enam kui 100 tuhat vilistlast ja mis kuulub 1,2 % maailma parimate ülikoolide hulka. Mis siis, et saame vaid tunnistuse. Meil on siiski põhjust olla tänulikud ja uhked, sest me oleme taaskord saanud hea täiendava hariduse, taaskord saanud oluliselt targemaks. ...

 

Ehk piisabki siis meile varsti vaid tehisintellekti poolt tehtavast tööst ja antavast infost? Kas ikka piisab? Mis on sellisest, meie jaoks kontekstivälistest, infost kasu, kui me ei oska seda ise rakendada ja seoseid luua meil juba olemasolevate või ka omandatavate, teadmistega? Võiks ka küsida: „Cui prodest?“".

Alari Avamägi (Majandusarvestus ja -õigus, 2023)
Imre Kari

"Ma ei tea, kellele kuulub algupärane väljend, et keegi pole õppinud jalgrattaga sõitma, seda vaid pealt vaadates.Seega, neile, kes kõhklevad, ütlen- te saate hakkama. Ei maksa oodata paremaid aegu. Aeg on nii praegu kui tulevikus täpselt sama pikk. Selle vahega, et teie olete tulevikus tänaste teadmiste võrra rikkamad. P.S Tänusõnad ka IT poole eest. Väga äge võimalus selliselt õppida."

 

Imre Kari (Finantsturud, 2014; Makromajandus ja rahapoliitika, 2018; Panga funktsioonid, 2020)
Erki Paul Ridal

"Kursuse üheks väärtuseks on teadlikumad otsused eraisiku igapäeva tegevustes. Üks tore märksõna, et väikesed summad on samamoodi väga olulised - oska märgata regulaarsust, oska mõista pikkade perioodide mõjusid.

Sain vastuse küsimustele, kust algab eesmärgistatud säästmine, milliseid kriteeriume täiendavalt arvestada mahukate kulude tegemisel ning millest lähtuda esimeste investeerimisotsuste puhul. Praktiline kaasuse lahendamine oli hästi õpetlik ja suunas rohkem sisenema teemasse, kuhu muidu oleks ehk süüvinud alles reaalse vajaduse ilmnemisel. Nüüd olen juba teadlikum enne vastava olukorra tekkimist."

Erki Paul Ridal (Eraisiku finantsplaneerimine, 2020)
Argo Iin

"Eile sain /rahastajalt/ positiivse vastuse oma projekti ja äriplaani rahastusele. See sai teoks tänu Teie suurepärasele koolitusele ning headele nõuannetele. Soovin Teid südamest tänada selle eest ning jätkake ikka samas vaimus."

Argo Iin (Projektipõhine rahastamine, projektitöö ja äriplaani koostamine, 2019)
Reelika Tammemäe-Kadak

Aasta 2018 Kinnisvaramaakler Reelika Tammemäe-Kadak pöörab suurt tähelepanu erialasele täiendamisele ning on mentoriks ja innustajaks ka noorematele kolleegidele. 

"Maakleri elukutse on ajaga palju muutunud ning seda ametit osatakse täna rohkem hinnata. Maaklerid on muutunud professionaalsemaks."

 

Reelika Tammemäe-Kadak (Kinnisvaraturg, -äri ja -õigus, Majandusarvestus ja -õigus, 2006-2017)