Autor:
Andres Vaher

Kuidas ideed lendama panna

Kevad on tihti uute alguste aeg, olgu selleks kindel projekti või mõni muu põnev ettevõtmine. Sellele lainel on liigub ka Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetool, pakkudes eelinkubatsiooniprogrammi, mis on loodud selleks, et anda hoogu kõigile projektidele ja loomingulistele ideedele.

Eelinkubatsiooni programm on sild ideest teostuseni, pakkudes selleks vajalikku tuge, teadmisi ja kogukonda. Programm sai alguse tudengite soovist jätkata oma projektidega peale ettevõtlusõppe baaskursuse lõppu. Programmi eestvedaja Piia Vettik-Leemet rõhutas “Programm on enda igati õigustanud. Eelmisel semestril nägime kuut tiimi, kes soovisid oma ideid mitte ainult arendada, vaid ka reaalselt ellu viia. Tuginedes varasemale tagasisidele, on programm nüüd veelgi sisukam ja mitmekülgsem.”

Tiimi Transful juht Kai-Melli kogemus toob välja idee samm-sammulise arengu. Liitumise peamiseks põhjuseks oli soov säilitada järjepidevust oma ettevõtlusideega. Programm ületas ootusi, pakkudes kasulikke seminare, kogenud praktikutest mentoreid ja võimalust vahetada mõtteid teiste ettevõtlike noortega. Kai-Melli sõnul aitas programm muuta nende ärimudelit konkreetsemaks ja aitas leiad õige suuna. Loe kogu intervjuud siit.

Programmi raames on tiimidel võimalus osaleda seminaridel, mis käsitlevad olulisi teemasid alates e-kaubandusest kuni äriõiguseni. Lisaks on igal tiimil oma mentor, kellega koostöös seatakse eesmärke ja analüüsitakse tehtud tööd. Mentorid nagu Meelis Luht, Merike Leego, Triinu Sirge ja Mikk Umbleja, jagavad oma väärtuslikke kogemusi ja juhiseid.

Kuidas liituda?

Kevadsemestri programm algab 14. veebruaril, kuid registreerida saab kuni 29. veebruarini. Liitumiseks registreeri ennast kursusele MJCV.00.005 Ettevõtluse eelinkubatsioon või kirjuta Piia Vettik-Leemetile (piia.vettik-leemet@ut.ee). Meeskonnad, kes liituvad, saavad juurdepääsu kõigile materjalidele ja seminaridele, ja liituda võivad ka need meeskonnad, kelle kõik liikmed ei õpi Tartu Ülikoolis.

Programmi ajakava on tihe ja hõlmab kõike alates sissejuhatusest ja eesmärkide seadmisest, kuni turunduseni ja liftikõnede ettekandeni. Aprillikuised kohtumised toimuvad koostöös Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse hargettevõtete programmiga, pakkudes ainulaadset sissevaadet teaduspõhise ettevõtluse maailma.

Mida see osalejale annab?
Lisaks õpitud teadmistele ja sertifikaadile on programmi lõppedes sul käes ka väärtuslik ettevõtluse tööriistakast (Toolbox) ja materjalide kollektsioon. Need on mõeldud sind tulevikus igas projektis toetama, pakkudes teadmisi ja vahendeid, et oma ettevõtmistes edukas olla.

Kui soovid oma ettevõtlusideed arendada ja testida reaalses maailmas, kui otsid mentorit ja kogukonda, kes sinu ideed toetaks, on eelinkubatsioon just see, mida vajad. Tule ja pane oma ideed koos meiega lendama!

Programmi struktuur ja ajakava on järgmised:

  • 14.02: Sissejuhatus, eesmärgid ja strateegiad, meeskonnatöö
  • 28.02: Toote- ja teenusearendus
  • 13.03: Ettevõtte juhtimine
  • 27.03: Mentorkohtumised välismentoritega
  • 03.04: Organisatsiooni arendamine
  • 10.04: Intellektuaalomand
  • 17.04: Äriõigus
  • 24.04: Investori vaatenurk
  • 30.04: Liftikõnede ABC
  • 08.05: Turundus
  • 22.05: Liftikõnede ettekanne ja mentorkohtumised
Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

1. mai 2004 Tammsaare pargis

Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast