Andres Vaher

JÄRELVAADATAV: Milline majanduslik tulevik meid ees ootab? Delta trendipäeval kuuled vastuseid!

8. novembril kell 10.00 toimub Delta trendipäev 2022 „Maailma uus majanduskord“. Põletavaid majandus- ja geopoliitilisi küsimusi käsitlevad eksperdid ja tulevikukujundajad üle maailma nagu ajakirjanik Edward Lucas, Hinrich Foundationi vanemteadur Stephen Olson, Göteborgi Ülikooli külalisprofessor Christer Ljungwall, julgeolekuekspert Rainer Saks, majanduseksperdid Urmas Varblane, Raivo Vare ja paljud teised.

• Kas globaliseerumisele on antud tagurpidikäik ja maailma ootab ees regionaliseerumine?
  • Kuidas kasutada ära antud olukorda Eesti majandushuvide edendamiseks?
  • Hiina ja Ameerika Ühendriikide vastasseis maailmamajanduse juhtkoha pärast on pingeline. Kumb saavutab ülemvõimu?
  • Kuidas mõjutab Ukraina sõda maailma jõujooni ja palju maksab riigi ülesehitamine?

Maailma uue majanduskorra teema on praegu aktuaalsem kui kunagi varem. Seda nii riikide, ettevõtete kui ka üksikisikute vaatevinklist. Delta Trendipäev 2022 uurib telgitaguseid ja annab vastuseid mitmetele globaalarengut, ettevõtlust ja julgeolekut puudutavatele küsimustele.

Konverentsi üks esinejatest, Tartu Ülikooli Delta Management Schooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane selgitas, et USA soovib koos liitlastega säilitada tehnoloogilist üleolekut. See omakorda muudab drastiliselt, kuidas ja kuhu maailmas talendid liiguvad, kus arendatakse ja toodetakse tehnoloogiaid, kuhu ehitatakse keerukad tehased ning kust need pigem kaovad. “Senine ühe juhtriigi põhine majanduskord võib asenduda kahe või mitme juhtriigi põhise korraga,” selgitas Varblane võimalikke arenguteid.

Kõigi nende käimasolevate protsesside taustal arutatakse Delta Trendipäeval 2022 sellegi üle, kuidas valida Eesti jaoks olulised strateegilised valdkonnad, kuidas edendada oma majandushuve ning turbulentses maailmas läbi lüüa.

Trendipäeval astuvad teiste seas üles University College London professor Slavo Radošević, majandusekspert Raivo Vare, Ukraina digisiirde ministri nõunik Jaanika Merilo, julgeolekuekspert Rainer Saks, Kopenhaageni Ärikooli professor Ari Kokko, elektroonikatööstuse Enics Group asepresident Kaur Andresson, TalTechi Küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse kaasprofessor Rain Ottis, Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo, Tartu Ülikooli Delta Management Schooli külalisprofessor Ott Pärna, Tartu Ülikooli Delta Management Schooli rakendusliku majandusteaduse professor Priit Vahter, Tartu Ülikooli Delta Management Schooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse allosakonna juhataja Peeter Luikmel, ning Vienna Institute for International Economic Studies teadur Maryna Tverdostup.

Trendipäeva modereerivad professorid Kadri Ukrainski ja Ott Pärna Tartu Ülikooli Delta Management Schoolist.

Üritus on tasuta ja inglise keeles.

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid