Autor:
Andres Vaher

Majandusteaduskond sTARTUp Dayl 2023

15.–17. märtsil toimub Tartu Ülikooli spordihoones seitsmendat korda Baltikumi suurim ärifestival Startup Day. Kaaskorraldajana on Tartu Ülikool välja tulnud mitmekülgse programmiga, et tutvustada oma teadlaste ettevõtluspotentsiaaliga avastusi ja anda juba olemasolevatele hargettevõtetele tuult tiibadesse.

Tartu Ülikooli majandusteaduskond on Startup Dayil esindadtud kolme peamise tegevusega. 

Rahvusvahelise teadus- ja tehnoloogiapõhiste iduettevõtete mentorprogrammi Creative Destruction Labi (CDL) alal on võimalik kirja panna oma idufirma järgmise kaheksa nädala eesmärgid ja tippmentorid annavad nende kohta ürituse lõppedes oma hinnangu. „Eelmisel Startup Day festivalil 2022. aasta augustis alguse saanud mentorprogramm on nüüdseks ühendanud üleilmse ja kohaliku mentorvõrgustiku ning piirkonna edukamad seemnefaasis ettevõtted,“ rääkis CDL-Estonia tegevdirektor Ermo Tikk.Creative Destruction Lab on tehnoloogiamahukatele iduettevõtetele suunatud rahvusvaheline mittetulunduslik mentorprogramm, mis on aidanud oma 10 tegevusaasta jooksul arendada üle 2300 ettevõtte. CDL käivitas 2022. aasta kevadel Eestis oma üheteistkümnenda filiaali (CDL-Estonia) eesmärgiga nihutada Eesti ettevõtluse ökosüsteemi abil teaduse ja tehnoloogia kommertsialiseerimise piire. Augustis läbis tiheda konkursisõela esimene grupp iduettevõtteid, kes alustasid oma teekonda CDL-Estonia digiühiskonna teemale keskenduvas mentorprogrammis. Programmi raames toimuvad neli korda aastas kas füüsilised või virtuaalsed mentorsessioonid, millest esimene leidis aset oktoobris 2022 ning tõi Tartusse kokku iduettevõtted, mentorid ja investorid üle kogu maailma.

Neuroturunduse labor selgitab välja, mis vaataja pilku püüab. Ülikooli turundusteadlased eesotsas Andres Kuusikuga tutvustavad Baltikumi parimate võimalustega pilgujälgimislabori tööd. Katsetada saab pilgujälgimisprille, millega teadlased saavad väga täpselt uurida inimeste pilgu liikumist nii arvuti- ja nutiseadme ekraanil kui ka füüsilises ja virtuaalses keskkonnas.

Üliõpilaste liftikõnede võistlus "Kaleidoskoop" 17. märtsil kl 15. „Kaleidoskoop“ on Lõuna-Eesti suurim üliõpilasideede konkurss, mida korraldab Tartu Ülikooli Startup Lab. Vastamisi lähevad Delta X võistluse parimad üliõpilaste meeskonnad. Loe lähemalt Startup Labi kodulehelt. Võistlusel osalevad:

  • Baffi – rakendus, mis pakub kiiret, turvalist ja usaldusväärset lapsehoidjateenust
  • BiogasCollective – seade, mis loob orgaanilistest jäätmetest energiat
  • Grable – rakendus, mis aitab restoranidel tellimuste ja maksete toiminguid automatiseerida, et teenust tõhusamalt kasutada.
  • Join-Up – rakendus, mis aitab inimestel kohtuda uute inimestega, kellel on sarnased huvid.
  • Transful – keeleõppeplatvorm, mis aitab õppijal leida seoseid võõrsõna ja selle emakeelse vaste vahel. 

Tutvu lähemalt Tartu Ülikooli kõikide tegevustega Startup Dayl. Loe lähemalt Startup Day kohta siit

 

#ettevõtlus
Välkkõnevõistlus Kaleidoskoop. Foto Andres Vaher

Välkkõnevõistlusel Kaleidoskoop sai võidu roheidee

#ettevõtlus #kultuur #ühiskonnale
Delta keskus

Podcasti Tippude teejuht avalik salvestus #1

#ettevõtlus #ühiskonnale #vilistlane
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse aruanded

Artiklikonkurss: konkurentsieelis vs julgeolek maailmamajanduses/Euroopas/Eestis