Autor:
Andres Vaher

Bus Baltica: Tudengid arendamas jätkusuutlikke liikumislahendusi baltikumis

2024. Sügissemestri alguses leidis aset märkimisväärne koostööprojekt nimega Bus Baltica 6-Day Sustainable Mobility Training Program, mis tõi kokku tudengid ja mentorid Eestist, Lätist ja Leedust. Ettevõtmise eesmärk oli lahendada tänapäeva suurimad transpordi ja linnaliikuvuse väljakutsed. Projekti korraldasid Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetool koostöös Riia ja Kaunase tehnikaülikoolidega ning seda toetas EIT Urban Mobility. Hollandi nõustamis- ja koolitusettevõte Kimitisik juhtis praktilisi töötubasid, pakkudes osalejatele nii teoreetilisi teadmisi kui ka võimalust töötada reaalse Rail Baltica projekti ülesannete kallal.

Kuue päeva jooksul arendasid meeskonnad välja uuenduslikke lahendusi, mis hõlmasid kõike alates keskkonnasõbralikest ideedest, nagu universaalsed veepudelihoidjad, kuni keerukate digitaalsete platvormideni, mis parandasid reisikogemust. Üks silmapaistvamaid ideid tuli Team EnterT[r]ainilt, kes pälvis esikoha oma meelelahutuslahendustega, pakkudes rongides interaktiivseid mänge ja kohandatud sisu, eriti lastele ja peredele.

Image
Bus Baltica

Tagasiside osalejatelt: Miks see kogemus oli eriline?

Projekt oli intensiivne, kuid osalejad hindasid kõrgelt saadud kogemusi. Liisa Tulvik, Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng, kirjeldas oma kogemust kui inspireerivat. „Kuigi läksin projektile suhteliselt madalate ootustega, avastasin end reisimast läbi Baltimaade ja nautimas koos töötamist mitmekesise seltskonnaga," jagas Liisa. Ta rõhutas ka, et suurim väärtus peitus inimestega suhtlemises ja ettevõtlikkuse arendamises: „Projekt oli pigem õppimise ja uute tutvuste loomise kohta, mitte ainult Rail Baltica teemalise lahenduse leidmine.”

Majandusteaduse doktorant Andres Soop kirjeldas nädalat kui tõelist ajuraginat. "Tundus, et oleme täiesti ummikus, kuid pärast pikki päevi ja vahetuid õhtuseid ajurünnakuid sündis uus ja töötav idee," ütles Andres. Tema hinnangul oli osalejate vaheline koostöö ja rahvusvaheline võrgustik hindamatu väärtusega, mis aitab tulevikus kaasa erialasele arengule.

Ka Mark Kauer, ettevõttemajanduse tudeng, alustas projektiga tagasihoidlikult, kuid leidis end avanevat ja enesekindlust koguvat. "Bus Baltica muutis mind julgemaks suhtlejaks ja andis mulle kindlust, et suudan oma ideid edukalt esitleda," sõnas Mark. Projekti praktiline lähenemine andis talle uusi teadmisi ettevõtluse arendamise protsessidest ja meeskonnatöö olulisusest.

Image
Bus Baltica

Uued tutvused ja ideed tuleviku transpordilahendusteks

Projekti üks olulisemaid aspekte oli koostöö erinevatest teadusvaldkondadest tulnud tudengite vahel. Kertu Vuks, Tartu ruumiloome osakonna juhataja, tõi välja, et selline interdistsiplinaarne lähenemine rikastas projekti ning pakkus uut perspektiivi. „Tudengid said vahetada ideid ja teadmisi, luues samal ajal uusi sidemeid, mis võivad tulevikus olulisteks osutuda," ütles ta.

Kuigi projekt keskendus Rail Baltica tuleviku lahenduste leidmisele, tõid osalejad esile, et kogemus oli palju enamat. See andis neile võimaluse õppida meeskonnatööd, arendada ettevõtlikkust ja avardada oma vaateid, olles samal ajal lõbus ja väljakutseid pakkuv.

Kuigi nädal möödus kiiresti, jääb Bus Baltica osalejate mälestustesse kui väärtuslik kogemus, mis pakkus rohkelt uusi teadmisi, sõprussidemeid ja arusaamu tuleviku transpordivõimalustest.

Kogu sündmuse kohta saad lähemalt lugeda: https://sites.google.com/kimitisik.eu/busbaltica/home

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
468397586_1131146059019807_7369136431870546397_n (1).jpg

Nostalgiline jõulupidu

Koostöö ja innovatsioon

Tartu Ülikooli majandusteaduskond on juhtiv haridus- ja teadusasutus, mis pakub tipptasemel majandusalast haridust ja tegeleb kõrgekvaliteedilise teadus-arendustegevusega.