Mikrokraadi Globaalne valitsemine muutuvas maailmas eesmärk on pakkuda mitmekülgseid ja praktilisi teadmisi kaasaegse globaalse majanduse arengust, poliitikast ja rahvusvahelistest trendidest ning nendega toimetulekust eelkõige väikeriigi vaatest.
Mikrokraad sobib avaliku sektori ja rahvusvaheliste organisatsioonide töötajatele, kuid samuti kõigile neile, kel on huvi globaalsete teemade, sh rahvusvaheliste organisatsioonide (EL, NATO, OECD, Maailmapank jne) toimimise suhtes.
Loengute käigus on võimalik kohtuda mitmete nendes organisatsioonides töötanud või töötavate Eesti ekspertidega. Samuti annab mikrokraad teadmised kaasaegsete regionaalarengu teooriate ja poliitikate käsitlusviisidest meta-regionaalsel tasandil, samuti kapitalismi variatsioonidest arenenud riikides ning majandusarengus seotusest kultuurilise kontekstiga. Mikrokraadi osalejad saavad ka teada, missugused on eelarve- ja rahapoliitika võimalused majanduse mõjutamiseks ning kuidas kujunevad valitsuste tulude ja kulude ning milles väljendub maksukonkurents riikide vahel. Mikrokraadi lõpetaja oskab näha maksusüsteemi, majanduskasvu ja sissetulekute ebavõrdsuse vahelisi seoseid.
Mikrokraadi lõpetanud saavad edasi õppida majandusteaduskonna magistriõppes, kuna see mikrokraad on üks osa "Ettevõtlikkus majanduspoliitika kujundamisel" 1-aastasest magistriprogrammist.
„Tunnen tõesti, et õppisin palju uut. Arvan, et mul väga vedas juhendajate ja ainekursustega. Programmi käigus tundsin, kuidas mu maailm muutus rikkamaks ja reaalsusse tekkisid uued tahud. Mõningaid asju, nagu regionaalmajanduse aine võrrandid ja printsiibid, nägin ja tegin esimest korda.“
Õppekeel: inglise
Toimumisaeg: 10.02.–30.06.2025
Maht: 15 EAP-d
Hind: 1920 eurot
Toimumiskoht: Tartu
Õppevorm: põimõpe
Registreerumine algab: 02.12.2024
Registreerumise tähtaeg: 26.01.2025
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Lisateave: Anneli Kütt, anneli.kutt@ut.ee, tel +372 737 6318
Mikrokraadiprogramm annab teadmised nüüdisaegsete regionaalarengu teooriate ja poliitika käsitlusviisidest, kapitalismi eri vormidest arenenud riikides ning majandusarengu seotusest kultuurilise kontekstiga. Osalejad saavad teada, missugused on eelarve- ja rahapoliitika võimalused majanduse mõjutamiseks, kuidas kujunevad valitsuste tulud ja kulud ning milles väljendub maksukonkurents riikide vahel.
Programm sobib juhtidele, konsultantidele, ametnikele (nt avaliku sektori teemajuhid), magistrandidele, kellel on juba saavutatud bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase.
Kadri Ukrainski, Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor
Lauri Mälksoo, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor
Bradley Loewen, Norra Energiasiirdestrateegiate Keskuse järeldoktor
Eneken Tikk, juhib võimu ja mõju õpet Jyväsküläs Cyber Policy Institute’s, Meta julgeoleku poliitika, regulatsioonid ja partnerlused ning nõuandja valitsustele ja juhtidele rahu ja küberjulgeoleku teemadel IKT kontekstis
Stefano Brahgiroli, Euroopa õpingute kaasprofessor, Euroopa õpingute magistriõppekava programmijuht
Ott Pärna, Tartu Ülikooli külalisprofessor, ettevõtte scult.org asutaja ja tegevjuht
Kristjan Vassil, rakenduslike tehnoloogiauuringute professor, Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu esimees, CDL-Estonia teadlane
Winfried Pohlmeier, Konstanz ja Zeppelin Ülikooli professor, Konstanz Ülikooli teadlane
Andres Kütt, Cyber4Devi projekti ekspert, Jio Platforms Limitedi tehnoloogiajuht, Tallinna Ülikooli nõukogu liige, Eesti Koostöö Kogu nõukogu liige
Rain Ottis, Tallinna Tehnikaülikooli küberoperatsioonide kaasprofessor
Tõnis Tänav, innovatsiooni ja strateegia asekantsler Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumis
Tarmo Puolokainen, Swedbank Eesti analüüsi ja planeerimise osakonna juht
Raivo Vare, poliitik, ettevõtja, transiidi- ja majandusekspert, Eesti esimene riigiminister
Rainer Saks, CybExer Technologiese juhatuse liige, endine Teabeameti peadirektor ja Välisministeeriumi kantsler
Nino Kokashvili, KPMG Ühendkuningriigi taristunõustamise juht
Oleksandr Dorokhov, Tartu Ülikooli külalisprofessor
Maryna Tverdostup, Viini Rahvusvaheliste Majandusuuringute Instituudi majandusteadlane
Mikrokraadi edukalt lõpetanu:
Programm koosneb kolmest õppeainest, mida loetakse koos Kaasaegse majanduse ja Ettevõtlikkus majanduspoliitika kujundamisel magistriprogrammidega kevadsemestril:
Iga õppeaine toimumisajad leiab selle lehelt.
Vastuvõtu eelduseks on 1) bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ja 2) motivatsioonikirja esitamine.
Kursusele registreerumisel palume sisestada lühikese motivatsioonikirja väljale „täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega“. Esitage motivatsioonikirjas oma haridus- ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.
Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, palume esitada haridust tõendava dokumendi, mille palume saata aadressil anneli.kutt@ut.ee kursusele registreerumise tähtaja jooksul.
Vastuvõtuotsus tehakse hiljemalt 31. jaanuaril 2024. Kohtade arv on piiratud.