Andres Vaher

Miks panustada vabatahtlikuna? - Krisliin Rohtla kogemuslugu

Hei! Mina olen Tartu Ülikooli majandusteaduse esmakursuslane Krisliin Rohtla. Sain sel aastal esimest korda anda oma panuse Delta majanduskonverentsi “Kasvu häkkimine” korraldamises. Vabatahtlike tiimiga otsustasin liituda, sest olen ka varasemalt aidanud kaasa erinevate ürituste korraldamises, kuid esmakordselt sai korraldatud midagi nii suurejoonelist. Lisaks on vabatahtlike tiim alati hästi tore, sest kõik on väga entusiastlikud.

Pea kaks nädalat enne hakkasime väga usinalt tööle, sest asju oli palju, mis tuli enne üritust läbi mõelda ja organiseerida. Mulle meeldib, et iga vabatahtlik saab reaalseid ja vastutusrikkaid ülesandeid ning seeläbi saab päris hea põhja ürituste korraldamise poole pealt. Minu ülesanneteks oli fotonurga jaoks asjade tellimine, kõik tudengibaariga seonduv ning üritusel sotsiaalmeedia tegemine. Minu valitud ülesannete tõttu polnud mul aega, et konverentsi kuulata, kuid mitmed vabatahtlikud said ka ise osaleda harivates ja põnevates paneelides. Kuuldud muljetest jäid peamiselt meelde, et räägiti nii avaliku sektori tasandil ehk riigi roll kasvu häkkimises kui ka erasektori häkkimisest, mis jäi neid inimesi rohkem kõnetama, kellega rääkisin. Lisaks toimus ka teaduskonna 85. sünnipäeva tähistamine, mis oli väga meeleolukas. Paneelid toimusid eesti keeles, kuid vabal ajal osalesid ka Whartoni Ülikooli üliõpilased, mis tegi sündmuse osalejate seltskonna rahvusvaheliseks. Kogu konverents oli väga hea alus uute tutvuste loomiseks ja oma võrgustiku suurendamiseks. Päeva jooksul jõudsin väga paljude inimestega rääkida ning oli ka hea tõdeda, et neile väga meeldis ja osalejad jäid rahule. Just positiivne tagasiside ongi minu jaoks see, et ka tulevikus toimuvatel sündmustel liituda vinge korraldustiimiga.

Mina väga soovitan tudengitel vähemalt korra aidata kaasa mingisuguse sündmuse korraldamises, sest see annab nii palju uusi oskuseid ja kindlasti tutvutakse väga paljude lahedate inimestega. Näeme juba järgmisel Delta majanduskonverentsil ja miks ka mitte korraldustiimis!

Gümnasist, loe lähemalt majandusteaduskonnas õppimise kohta tudengisaadikute lehelt: https://majandus.ut.ee/et/sisu/tudengisaadikud

Majandusteaduskonna erialade kohta leiad info: https://majandus.ut.ee/et/sisu/sisseastumine

Krisliin Rohtla
Krislin Rohtla
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Delta X 2024 finaal-40.jpg

Äriideede eelinkubatsioon alustab taas – Tartu Ülikooli tudengid on oodatud osalema!

MJ taskuhääling.png

Taskuhäälingud

Tartu Ülikooli tudengid Delta õppehoones

Mentorlusprogrammis saavad väärtusliku kogemuse nii üliõpilased kui ka vilistlased