Tudengisaadikud

Hei! Oleme II kursuse majandusteaduskonna (täpsemalt majandusteaduse bakalaureuseõpe eriala) tudengid Anna-Liina ja Kenneth. Vastame kõigile küsimustele seoses ülikoolis õppimisega, sisseastumisega, tudengieluga või Tartus elamise kohta. Kui soovid teada meie kogemusest või küsida mõne Tartu Ülikooli stereotüübi kohta, siis kirjuta meile julgelt. :) 
 

Image
Majandusteaduskonna tudengid
Anna-Liina Kask
Majandusteaduse II aasta tudeng
FB: Anna-Liina Kask
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/annaliinakask/
Anna-Liina Kask
Majandusteaduse II aasta tudeng
FB: Anna-Liina Kask
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/annaliinakask/
Kenneth Robin Kask
Majandusteaduse II aasta tudeng
FB: Kenneth Robin Kask
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kennethrobinkask/
Instagram: @ut_economics
Kenneth Robin Kask
Majandusteaduse II aasta tudeng
FB: Kenneth Robin Kask
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kennethrobinkask/
Anna-Liina Kask
Saame tuttavaks, mina olen Anna-Liina Kask
Gümnaasiumi lõpetades ei olnud mul majandusteaduse eriala isegi mõtetes. Gümnaasiumi lõppedes läksin õppima teisele erialale, kuid vahetasin selle majanduse vastu ning olen oma otsusega siiani väga rahul. Kaks aastat on möödunud minu jaoks linnulennult ning õppimine on olnud tudengielust vaid üks osa. Hetkel panustan oma aega Solaride tudengiorganisatsiooni, eelmisel aastal käisin USAs raamatuid müümas ning kolmas aasta toob veel ilmselt uued seiklused. 
Kenneth Robin Kask
Saame tuttavaks, mina olen Kenneth Robin Kask
Valikuid oli palju, kuid lõplik otsus langes majandusteaduse õppekava kasuks, sest see tundus põnev ja oli võimalus tipptasemel ülikoolis õppida. Siin olles olen märganud, et tegelikult saab siin palju enamat teha kui ainult tunnis õppida. Ülikooliaeg on ainuke periood võtta maksimum kõigest, seda siin saab pakkuda! Olen olnud liige Investeerimisklubis ja Turundusklubis, samuti aitan korraldada mitmeid põnevaid üritusi, seda kõike moodsas Delta keskuses!

Tudengite kogemuslood ja intervjuud

Kuidas teha teadlik erialavalik? - Rasmus Koppeli lugu

Miks majandusteaduskond? - Helena Nõmm kogemuslugu

Miks panustada vabatahtlikuna? - Krisliin Rohtla kogemuslugu

Kuula tudengilugusid - Podcast "Akadeemiline veerandtund"

Majandusteaduskonna särasilmsed tudengid tulevad sulle appi ja viivad sind teaduskonnas toimuvaga kurssi värskes jutusaates "Akadeemiline veerandtund"! Külla on kutsutud nii tudengid, tudengiorganisatsioonide liikmed, vilistlased kui ka õppejõud. Juttu tuleb elust majandusteaduskonnas, riigieksamitest, ülikoolist läbi tudengi silmade ja loomulikult sellest, miks tulla õppima majandusteaduskonda. Kindlasti leiad episoodidest väärtuslikke nõuandeid ja palju muud põnevat.

Kuula ja vaata kõiki lugusid lähemalt

Või alusta kohe esimesest.

 

 

 

Sisseastumise lõpuni on jäänud veel

Teie küsite, meie vastame! Ehk siit leiad vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Mitmetahuline, närvekõditav, hakkajalik

 

Kõige kergem on sisse saada riikliku majandusolümpiaadi või õpilasfirmaga, mis on riiklikult pääsenud TOP3 sekka, sel juhul saadakse automaatselt sisse. Kui eksami tulemused on head siis on ka kerge.Majandusteaduse õppekavas on 70 õppekohta plaanitud ning keskmiselt kandideerib ühele kohale 3,5 soovijat. Vastuvõtt käib pingerea alusel, võttes arvesse eesti keele (40%) ja matemaatika (60%) riigieksami tulemused. Nüüd on võimalik ka kitsa matemaatikaeksami sooritajatel kandideerida, laia eksami tulemusele liidetakse 16 punkti juurde.

 

Tavaliselt on 1-2 loengut päevas ning muu aeg on arvestatud iseseisvaks tööks. Täpsemat tunniplaani on võimalik vaadata õppeinfosüsteemist ÕIS: https://ois2.ut.ee/#/timetable, valides  Majandusteaduse bakalaureuseõpe 1. aasta (sügis 2023/2024).

 

Majandusteaduse erialal veab ning tunnid toimuvad ülikooli ühes moodsamaimas majas – Delta hoones (Narva maantee 18). Loengud toimuvad enamasti 1. korrusel, praktikumid 2. korruse arvutiklassides. Vaid mõned õppeained ning kõrvaleriala õppijatel võivad tunnid toimuda teistes majades.

 

Lihtsustades:
- Loeng – õppejõud räägib ja tudengid saavad märkmeid teha;
- Seminar – õppejõud räägib, kuid tudengid lahendavad ka ülesandeid või toimuvad arutelud;
- Praktikum – tudengid lahendavad terve tunni ülesandeid.

 

Oleneb ainest ning õppejõust. Mõnes õppeaines on ainult kodutööd, mõni õppejõud kasutab kõiki kolme varianti, mõni kombineerib kodutöid ja eksamit. Kodutööd tehakse sageli gruppides, need aitavad oma kursusekaaslasi tundma õppida ja meeskonnatöö oskust arendada.

 

Õppekava võimaldab väga hästi lisaks teadmistele ka praktikal käia ning esmaseid töökogemusi saada. Ülikooli praktika- ja tööportaal Futulab pakub häid võimalusi projektipraktikas osalemiseks või tudengile sobiva töökoha leidmiseks. Kenneth leidis portaalist praktikakoha Finnairi Tartu esinduses.

 

Delta keskuse kõrval on mitmed ühiselamud: otse üle tee asub Narva maantee 89 hoone, paari minuti jalutuskauguses on Narva maantee 25/27 ning Raatuse tänava ühikad. Soovitame tutvuda Tartu ühiselamute võimalustega, et sobiv koht juba varem valida, sest ühikad on väga erinevad. Hinna poolest on ühikas ilmselt kõige odavam valik….rohkem raha jääb investeerimiseks.

 

Kuigi matemaatika riigieksami tulemuse osakaal on 60% vastuvõtul, siis, et üldjoontes ei ole vaja palju matemaatilisi teadmisi kasutada. Lohutuseks saame öelda, et uuest aastast pole enam kohustuslik õppida kõrgemat matemaatikat.

 

Majandusteadlase tudengi jaoks pole miskit ületamatut! Olulisemad õppeained on makro- ja mikroökonoomika, kui nendes tundides aktiivselt osaleda, siis on hea võimalus mujal hakkama saada. Saad ise vaadata ka eelnevate aastate tudengite tagasisidet õppeinfosüsteemist ÕIS, et ette planeerida ning nende soovitusi lugeda. Oluline on tähtaegadest kinni pidada ja isegi aitab väga, kui 2 päeva enne tähtaega kodutööga tegelema hakata. :)

Majandusteaduskonnas on mitmeid organisatsioone, millega vaba aega sisustada ning teadmisi koguda. Investeerimisklubis toimuvad loengud ja seminarid investeerimisvõhikutele ja ka edasijõudnutele investeerimisest näiteks kinnisvarasse, fondidesse ja aktsiatesse. Turundusklubis räägivad külalisesinejad SEOst, sotsiaalmeedias turundamisest ja paljust muust, kevadsemestril on võimalus ka projektipraktika läbida ettevõttes. Startup Lab-is saad omaenda ettevõtet esitada ja katsetada, mille raames toimuvas programmis saad oma startup-i arendada. Anna-Liina on agar liige Solaride’is, mis ehitab päikeseautot, kuid kus leiavad praktika kohad nii finants, personali kui ka turunudsinimesed. Ja organisatsioone ja korporatsioone on veel ja veel.

 

Kõikide klubiliste tegevuste kohta saad lisaks lugeda siit.

Majandusteaduskonnas on õhtused “õppimisõhtud” üsna sagedased, eriti enne suuremaid kontrolltöid või eksameid. Samuti saab osaleda mitmetel tudengite korraldatud üritustel, legendaarseks on osutunud iga-aastane jõulupidu ;)

Selle müüdi saab kindlasti murda: majandusteaduse õppekava pakub väga palju valikuid oma õpingud põnevaks tegemisel: saad läbida praktika, enda ettevõtet luua ja kõrvaleriala valida. Valikuid on väga palju ja kindlasti ei pea sinu õppeaastad vaid tuupimisest koosnema!

Majandusteaduse õppekava

Doktorantuur

Doktoriõppe konverentsile oodatakse posterettekandeid

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

1. mai 2004 Tammsaare pargis

Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus