Majandusteaduskonna akadeemilised töötaja on oma ala eksperdid, kes tegelevad väga mitmete teadusvaldkondadega. Nendega koostöös on võimalik leida lahendusi keerulistele majanduslikele ja juhtimisalastele probleemidele, eesmärgiga kasvatada ettevõtte väärtust turul või hinnata erinevate otsuste mõjusid. Viime läbi analüüse ja uuringuid, mis keskenduvad ettevõtte spetsiifilistele vajadustele ja väljakutsetele, näiteks statistilised ja kvantitatiivsed analüüsid ettevõtte andmete põhjal, et tuvastada turutrende ja avanevaid võimalusi. Pakume ka erinevaid teadus-arendusteenuseid.
Koostöös meie ekspertidega leiate tõhusad lahendused ja strateegiad, mis toetavad Eesti majanduse kasvu ja arengut.
Majandusteaduskonna ekspertidega koostöös on võimalik teha väga erisuguseid teadus- ja arendusprojekte. Siin on lühike ülevaade valdkondadest, milles meie eksperdid saadav tuge pakkuda:
Majandusteaduskonna neuroturunduse laboris tehakse uuringuid, mis keskenduvad sellele, kuidas tarbijate aju reageerib erinevatele visuaalsetele stiimulitele. Organisatsioonid saavad kasutada neid teadmisi oma turundusstrateegiate optimeerimiseks ja/või klientide käitumise paremaks mõistmiseks. Lisaks viib neuroturunduse labori meeskond läbi erinevaid töötubasid. Huvi korral võta ühendust Kristian Pentusega (kristian.pentus@ut.ee).
Pakume konsultatsioone ettevõtte ärimudeli hindamiseks, keskendudes tehnoloogia, biotehnoloogia ja loomemajanduse valdkondadele. Lisaks aitame teadmusmahukate ideede omanikel analüüsida ideede majanduslikku potentsiaali ning planeerida ettevõtte arengu järgmisi etappe.
Ettevõtlusdoktorantuur (ametlik mõiste: teadmussiirdedoktorantuur) on lihtsamalt öeldes koostöö ülikooli, partnerorganisatsiooni ja doktorandi vahel. Partnerorganisatsiooniks sobib nii ettevõte, avaliku sektori asutus kui ka teadus- ja arendusasutus. Ettevõtlusdoktorantuuris oleku ajal keskendub doktorant partnerorganisatsiooni vajadustele ja eesmärkidele. Doktorandi teadustöö on suunatud partnerorganisatsiooni praktiliste probleemide lahendamisele ja innovatsiooni edendamisele. Selline koostöövorm tagab, et teadustöö tulemused on rakendatavad ja kasulikud nii akadeemilises kui ka reaalmajanduse kontekstis.
Loe lähemalt ettevõtlusdoktorantuurist.
Pakume koostöövõimalusi arengutakistustele lahenduste väljatöötamiseks üliõpilaste poolt erinevates vormides. Esmajärjekorras tutvu meie üliõpilase arengut ja karjääri toetava keskkonnaga Futulab.
Lisaküsimuste korral võta ühendust Anneli Lorenzi (anneli.lorenz@ut.ee) või Dorel Tamm-Klaosega (dorel.tamm-klaos@ut.ee).
Oleme välja töötanud palju erinevaid õppekavasid, mikrokraade ja täienduskoolitusi.
Rohkem infot sisseastumise rubriigis.
Korraldame mitmesuguseid üritusi, sealhulgas konverentse, seminare ja muid võrgustikuüritusi, mis pakuvad organisatsioonidele võimalust kohtuda ja suhelda teiste valdkonna spetsialistide ja tippteadlastega.