Pihkva Riiklik Ülikool ja Tartu Ülikool arutasid koostöövõimalusi

Eelmisel nädalal, 27. märtsil kohtus majandusteaduskonna juhataja prof Kadri Ukrainski Pihkva Riikliku Ülikooli rektori prof Marina Makhotaeva ja delegatsiooniga. Kohtumisel olid Tartu Ülikoolist veel rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge, välisprotokollijuht Sirje Üprus ja arendusprorektor Erik Puura.

Kohtumisel räägiti koostöö jätkamisest. Siiani on koostööd tehtud EuroFaculty projekti raames, kuid on tehtud ka ühiseid projektitaotlusi INTERREG ja COST programmidesse. Siiani on põhiliseks huvikohaks olnud piiriülene koostöö ja majanduse ergutamine IKT ja masinatööstuse valdkondades. Plaan on aga laieneda ka ettevõtluse valdkondadesse, näiteks tundsid väliskülalised huvi ideelabori vastu.

Pihkva Riikliku Ülikooli strateegia laienemise tõttu rahvusvahelistumise suunas ollakse huvitatud suuremast koostööst. Seetõttu kutsuti Tartu Ülikooli inimesi maikuus Pihkva linna Hansapäevadel toimuvatele üritustele, et veelgi täpsemalt ja laiemas ringis (regiooni ja omavalitsusjuhtidega) koostöövõimalusi arutada.