Autor:
Andres Tennus

Rektorikandidaatide valimisplatvormid on avalikud 

27. märtsil avalikustati Tartu Ülikooli kodulehel rektorikandidaatide professor Toomas Asseri, professor Raul Eametsa ja professor Jaak Vilo valimisplatvormid. 

Rektori valimiste veebilehel saab kandidaadi profiilil tutvuda tema eluloo, valimisplatvormi ja selle üksikasjaliku kirjeldusega.   

4. aprillil kell 15.00 toimub ülikooli aulas rektorikandidaatide väitluskoosolek, mida juhivad valimiskomisjoni esimees professor Raili Marling ja meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilane Renar Kihho. Osalema on oodatud kõik huvilised. Väitluskoosolekut saab jälgida ka UTTV-st ja üritusel on sünkroontõlge. Kõigil ülikoolipere liikmetel on võimalus esitada 30. märtsini rektorikandidaatidele küsimusi veebivormi kaudu.   

Rektori valib 20. aprilli valimiskoosolekul viieks aastaks valimiskogu, kelle nimekiri kinnitatakse 3. aprilli seisuga. 20. aprilli koosolekul osalevad vaid valimiskogu liikmed: ülikooli nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid, kelle töökoormus ülikoolis on professorina vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogusse ei arvata professoreid, kes viibivad 3. aprilli seisuga kehtiva kokkuleppe järgi valimispäeval tasustamata puhkusel. Valimiskogusse ei arvata ka isikuid, kes on esitatud kandidaadiks.    

Valimised toimuvad kohapeal ja hääletada saab üksnes pabersedeliga. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.     

Loe rektori valimistest lähemalt ülikooli kodulehelt

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser

Tartu Ülikooli rektoriks valiti professor Toomas Asser

Tartu Ülikooli peahoone

JÄRELVAADATAV: Valimiskogu valis täna Tartu Ülikoolile rektorit

otsesaade

JÄRELVAADATAV: ETV saade „Tartu Ülikooli rektori kandidaatide debatt“