Autor:
DALL*E

Rohepöörde väljakutsete lahendamine

Tartu Ülikooli mikrokraadiprogramm „Rohepöörde väljakutsete lahendamine“ on mõeldud spetsialistidele, juhtidele ja valitsusasutuste esindajatele, kes soovivad süveneda rohepöördega seotud teemadesse ja leida neile praktilisi lahendusi. Programmis ühendatakse teooria ja praktika, keskendudes kestliku arengu põhialustele, majanduspoliitika õigusmeetmetele, roheuuendusele ja uutele ärimudelitele. Kursus on mõeldud neile, kes soovivad oma töös rohepöörde väljakutseid ära tunda ja neid enda kasuks pöörata, et aidata kaasa Eesti eesmärgile saavutada kliimaneutraalsus ja keskkonnasõbralik majandus aastaks 2050.

Soovitan seda programmi kõigile, nii ettevõtjatele, kes soovivad rohesuunalisi eesmärke saavutada, kui ka lihtsalt neile, kes tunnevad uudishimu rohepöörde vastu. Saate suurepärase ülevaate, et rohepööre ei tähenda pelgalt CO2 aruandeid, roheväiteid või jäätmete sorteerimist, vaid annab tervikliku pildi probleemidest, millega meie ühiskond silmitsi seisab. Programmi läbides omandate teadmised, mida oma töös edukalt rakendada, ning enesekindluse, et oma ettevõttes rohesuunda seada.
Programm aitab mõista, et iga rohealgatus nõuab praktilist mõtlemist ja põhjalikku kaalumist – mitte kõik lahendused ei sobi ülevõtmiseks.
Õppe läbivaks jooneks olid omavahelised arutelud, mida vürtsitasid õppejõudude ja külalisesinejate teemaarendused. Boonuseks olid grupitööd, mis tõid kokku väga erinevate valdkondade spetsialiste. Soovitan kõigile, kes otsivad uut ja praktilist vaatenurka rohepöördele!

Karin Sillmann, SEB panga haldusjuht

Olgu see rohepööre või kestlik areng – varem või hiljem puutuvad kõik ettevõtted ja organisatsioonid sellega kokku. Küsimus on selles, kuidas olla nende teemadega kursis ja need enda kasuks tööle panna.

Helen Poltimäe, programmijuht

Õppekeel: eesti
Toimumisaeg: 03.02.–20.06.2025
Maht: 12 EAP-d
Hind: 1590 eurot
Toimumiskoht: Tartu
Õppevorm: põimõpe
Registreerumine algab: 02.12.2024
Registreerumise tähtaeg: 26.01.2025
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Küsimuste korral võta julgelt ühendust: Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, 737 6313

Mikrokraadiprogramm annab teadmisi rohepöördega seotud väljakutsetest ning viisidest, kuidas neid enda kasuks tööle panna. Kuna ees seisvad ülesanded muutuvad pidevalt, on nii poliitikakujundajatel kui ka ettevõtetel ja organisatsioonidel vaja nendega kursis olla. Programmis käsitletakse rohepöörde temaatikat nii poliitikakujundamise seisukohast (kuidas luua kestlikku majanduspoliitikat ja mis on eri lähenemisviiside eelised ja puudused) kui ka ettevõtete ja organisatsioonide seisukohast (kuidas rohepöörde ülesannetele proaktiivselt vastata).

Programm sobib nii ettevõtete, vabaühenduste, kohalike omavalitsuste kui ka ametkondade töötajatele, eri valdkondade spetsialistidele ning esmatasandi ja keskastme juhtidele, kes soovivad rohepöördest paremini aru saada. Programmiga liitumiseks on vajalik vähemalt bakalaureusekraad, kuna õpe toimub koos õppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ magistrantidega.

Õppejõud on majanduse modelleerimise lektor Helen Poltimäe, avaliku sektori ökonoomika nooremlektor Kadi Timpmann ja majandusarvestuse kaasprofessor Kertu Lääts.

Programmi on kaasatud erinevad ettevõtted ja organisatsioonid, kes avavad teemade praktilist poolt. Lõplik nimekiri selgub semestri käigus, sõltuvalt ajalisest sobivusest. 2024. a olid kaasatud näiteks Tartu Linnavalitsus, Foxway, Rohetiiger, Ringo, GaltTec, A. Le Coq, Ravimiamet ja Rahandusministeerium.

Programmi läbinud õppija:
- teab kestliku arengu ja rohepöörde olulisimate dokumentide põhisisu nii rahvusvahelisel, Euroopa Liidu kui Eesti tasandil;
- tunneb regulatiivseid, turupõhiseid ning pehmeid meetmeid kestliku majanduspoliitika kujundamiseks;
- mõistab kliimamuutuste leevendamise ja kohanemisega seotud majanduspoliitikat;
- oskab hinnata poliitikate ja projektidega kaasnevaid keskkonnaalaseid väljakutseid ja mõjusid;
- teab, mis on roheinnovatsioon, roheettevõtlus ning nendega seotud uued ärimudelid;
- teab, mis on ettevõtte keskkonnaalane ja sotsiaalne vastutus, kuidas neid mõõta ja kommunikeerida (kestlikkusaruandlus);
- oskab rakendada innovaatilisi kestlikke lahendusi nii ettevõtetes, avalikus sektoris kui vabaühendustes.

Programm koosneb kahest „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ magistriõppekava õppeainest, mida õpetatakse kevadsemestril:

Õpe toimub sessioonõppes kaks korda kuus (vt tunniplaan) auditoorsete seminaridena, kus eeldatakse aktiivset osalemist. Lisaks tuleb kohtumistevahelisel ajal teha iseseisvat tööd (lugemine, praktilised (rühma)tööd). Lugemismaterjalid on valdavalt ingliskeelsed.

Vastuvõtu eelduseks on 1) bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ja 2) motivatsioonikirja esitamine.

Kursusele registreerumisel palume sisestada lühikese motivatsioonikirja väljale „täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega“. Esitage motivatsioonikirjas oma haridus- ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.

Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, palume esitada haridust tõendava dokumendi, mille palume saata aadressil kersti.kurri@ut.ee hiljemalt 26. jaanuaril 2025.


Vastuvõtuotsus tehakse hiljemalt 31. jaanuaril 2025. Kohtade arv on piiratud.

Loe lisaks ja registreeru

Registreerumise lõpuni on jäänud

Mikrokraadiprogramm annab uues töövaldkonnas kindlustunde

Milliseid võimalusi pakub mikrokraadiprogramm?

Tutvu kõigi majandusteaduskonna mikrokraadiprogrammidega

Programmijuht

Helen Poltimäe
Majandusteaduskond
Majanduse modelleerimise õppetool
majanduse modelleerimise lektor 0,6 k
Narva mnt 18–4018
+372 737 6346
Helen Poltimäe
Majandusteaduskond
Majanduse modelleerimise õppetool
majanduse modelleerimise lektor 0,6 k
Narva mnt 18–4018
+372 737 6346
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!