Autor:
Olari Pilnik

Selgusid Delta X võistluse 2023. aasta parimad

Delta X on selleks aastaks läbi. Päeva jooksul võisteldi neljal alal: robootika, ärimudelid, kaasahaarav matemaatika ja digilahendused.

Ärimudelite võistluse parimad, kes said auhinnaks Startup Day piletid

  • Plant EV technologies – ettevõte, kes tegeleb Eesti loodusest pärit taimsete rakuväliste vesiikulite puhastamise ja tootmisega, et arendada uusi tooteid meditsiini-, kosmeetika- ja põllumajandustööstusele

  • Vana lugu – huvidest ja hobidest lähtuvad Tartu linna külastajatele mõeldud personaalsed audiotuurid, mis võimaldavad külastajatel omas tempos linna avastada

  • WoofMates – rakendus, mis annab koeraomanikele võimaluse leida oma lemmikule mängukaaslane ja suhelda teiste koeraomanikega

  • Another round – liitiumakude kogumise ja ringlussüsteemi teenus

  • Vanemlus – rakendus, mis pakub tuge ja ressursse lapsevanematele, kes jagavad hooldusõigust vaimselt vägivaldse ekskaasaga, et aidata neil juhtida suhtlust ja leevendada lahkuminekust tingitud pingeid nii enda kui ka laste heaolu silmas pidades

  • ELIRO – veebipõhised haridusteenused ja personaalne nõustamine lapse arengu ja erivajadustega seotud teemadel nii era- kui ka äriklientidele

Täname meie vingeid žüriiliikmeid: Mihkel Lees (Tartu linn), Sandra Paulus (Kodanikuühiskonna Sihtkapital), Kristiina Lillo (SEB Pank), Karin Vahtre (Swedbank), Hanna-Liis Remmelg (Tartu Teaduspark), Kaspar Korjus, Kadri Haljas.  

 

Robootikavõistluse parimad

Robotite korvpall:

  • I koht: Õis 3 (Hiroshi Gio Kuwahara, Gregory Harlan Kuusmik, Raiko Torga, Brayan Fimberg) 
  • II koht: Legiones Skitarii (Ain Siimsaare, Jaak Unt, Gerdo Vaikmäe, Joonatan Ants Laidus) 
  • III koht: Tasujad (Oliver Voorel, Aleks Jõe, Jürgen Kottise, Rein Kokassaar)

Robotite jalgpall (põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased)

Legorobotite jalgpall: 

  • I koht: Tähtede Robot (Richard Ritso, Tormi Evert, Heinrich Ritso Tartu Veeriku Koolist) 
  • II koht: jpg (Kevin Keskküla, Mihkel Viira, Semilla Tuberg Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist) 
  • III koht: LegoMind 1 (Markus Nachbar, Rimo Kupper, Ott Robin Uusmaa, Ranno Kupper Tartu Veeriku Koolist)

Robotite jalgpall:

  • I koht: Tiim Poska (Even Tristan Brikker, Rihard Kütt, Jaagup Penu Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist) 
  • II koht: KoidulaG (Kristjan Ostrov, Ramon-Mathias Lilienthal Pärnu Koidula Gümnaasiumist)

Digilahenduste võistluse parimad

  • I koht: „Estonian fingerspelling recognition“
  • II koht: „Course recommender“
  • III koht: „Housing pricing and trends analysis by district“

Kaasahaarava matemaatika võistluse parimad

Matemaatikavõistluse finaali jõudis viis omanäolist õppevideot, mis tutvustasid matemaatika eri teemadele lähenemise huvitavaid võimalusi. Enim paelus võistlejaid harilike murdude teema, aga leiti võimalusi ka näiteks geomeetriliste kujundite märkamiseks kujutavas kunstis ja arhitektuuris.
 

  • I koht: Kaileen Geidik ja Keilit Adson, kes kirjeldasid murdude võrdlemist eriti isuärataval moel (https://youtu.be/y5u4VmOZV44?si=VCgczQqQM5InNoit)
  • II koht: Rosin Nõukas ja Nete Jurask, kes heitsid murdudele valgust põneva nurga alt
  • III koht: Klaarika Prii, kes selgitas videos Pythagorase teoreemi olemust
     

Aitäh Delta X võistluse toetajatele:

Kommipomm (Estinvait), A. Le Coq, Kadarbiku Köögivili, Latitude59, Impact Day, Estonian Startup Awards, Startup Day, Nõo Lihatööstus, Pähklinäpp, Balbiino, Tere, Teaduskeskus Ahhaa, GameGround, Robomiku, CDL Estonia 

 

Image
Sponsorid Delta x

 

Image
Delta x 2023
Delta X võistlusel osalejad (autor: Olari Pilnik)

 

Mariana Kukk
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
Delta X koordinaator ja kommunikatsioonijuht
Narva mnt 18-2023
+372 5627 2544
Mariana Kukk
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
Delta X koordinaator ja kommunikatsioonijuht
Narva mnt 18-2023
+372 5627 2544
Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Tartu Ülikool tutvustas Ukraina ülikoolidele ettevõtluskoostöö parimaid tavasid

Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev