Autor:
Andres Vaher

Äriideede arendusprogramm STARTER

Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud üliõpilastele ja kõikidele õppuritele, kes tahavad õppida ideearendusprotsessi ja testida oma idee elujõudu praktikas. Start-up maailmas kogenud mentorite toel arendavad tiimid ühe semestri jooksul perspektiivikaid ideid ja vormivad neist töötavad ärimudelid. Oodatud on kõikide valdkondade õppurid!

Programm  algab Ideede häkatoniga, kus kohaletulnud saavad genereerida ideid mistahes valdkonnas ja moodustada tiime.  Semestri jooksul toimuvates töötubades käsitletakse olulisi ettevõtlusega seotud teemasid: ärimudeli loomine,  tootearendus, turundus ja müük, intellektuaalomand, ideede esitlemist (liftikõne) jpt.  Töötubade läbiviijateks on oma ala praktikud ja/või iduettevõttete asutajad. Paralleelselt toimuvad individuaalsed nõustamised juhendajate ja ärimentoritega. Kõik tiimid saavad individuaalset arengunõustamist, mis toetab liikmete professionaalset ja personaalseid arengut.

Mis see on ja miks liituda?
Vaata lühikest videot, kus STARTER programmi vilistlane Kaisa Ehrpais tutvustab STARTER programmi!

Loe porgrammi töötubade kohta lähemalt allpool

16. veebruaril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

STARTERtartu Ideede Häkatonil pakume teile inspireerivaid kõnesid erinevatest eluvaldkondadest ja ka tulevikust. Õpetame teid ideid genereerima, paremaid ideid ära tundma ja mida ideega peale hakata. Tule Ideede Häkatonile, et leida uusi ideid ja neid realiseerida!

Kui Sul on juba idee olemas, siis aitame testida selle elujõulisust, leida maailmatasemel meeskond, teha oma esimesed sammud ning muuda Sinu idee teoks! Kui Sul ideed ei ole, siis aitame Sul leida "õige" idee ja meeskonna, kellega koos maailm vallutada.

Häkaton on tasuta ja oodatud on kõik üliõpilased erinevatelt õppesuundadelt.

Vaata avaüritust lähemalt siit.

Image
Ideede Häkaton

2. märts kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Ärimudeli arenduse töötoas saate teada, kuidas koostada ärimudeli võtmeküsimusi ja vastata neile ning ka kuidas ärimudelit rakendada.


Töötoa läbides on teil:

  1. Oskus ärimudelit sisuliselt välja mõelda, kirjeldada, hinnata ja arutada kasutades ärimudeli lõuendit.
  2. Praktiline arusaam sellest, kuidas kasutada isikuid ja probleemistsenaariume väärtuspakkumise peamiste tegurite sõnastamiseks.
  3. Praktiline arusaam sellest, kuidas kasutada AIDA(OR) raamistikku ja storyboarde kliendisuhete ja kanalite tõhususe hindamiseks.
  4. Ettevõtte tüübist arusaamine ja võtmetegevuste, ressursside ja partnerluste hindamine selles kontekstis.

Vaata üritust lähemalt siit.

Image
Ärimudelite töötuba

9. märts kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Millest see töötuba räägib?

Selles töötoas Sa õpid kui suurt võimu omab hea lugu ning kuidas koostada tugevat liftikõnet!

Eesti parimad liftikõne treenijad õpetavad, milliseid vigu vältida, kuidas laval olla, kuidas tulla toime lavahirmuga ning jääda kuulajatele meelde. Pärast seda töötuba olete valmis mistahes olukorra jaoks liftikõne kokku panema ja enesekindlamalt suurtel lavadel esinema. 

Loe lähemalt töötoa ja läbiviija kohta siin.

Image
Liftikõne töötuba

23. märts kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Mis on Mentorite tagasiside karusell? Lühidalt öeldes, see on üritus kus Sa saad professionaalset tagasisidet oma ideele kohalikelt ettevõtjatelt ja oma ala ekspertidelt. See on üks kõige kõrgemalt hinnatuid üritusi kogu programmi jooksul.

Mentorlust peetakse eduka startupi loomisel kriitiliselt oluliseks osaks. Suurepärane toode või teenus, mis pakub lahendusi valupunktidele, on hea, kuid sama oluline on suurepärane mentor, kes aitab iduettevõtet õigel teel hoida.

3 asja, mida startupid mentoritega kokkusaamistest saavad:

  • Mentorid teavad asju, mida teie (veel) ei tea. Samast valdkonnast pärit mentor aitab sul mõista eirnevaid äri nüansse.
  • Ettevõtlus ei olegi alati lihtne ja keegi, kes on seda teed käinud, teab väljakutseid ja juhendab teid asjakohaselt.
  • Mentoril on potentsiaal avada teile mitu ust startup maailmas.

Loe lähemalt mentorite ja töötoa kohta siin.

Image
MenroiteTagasisideKarussell.png

30. märts kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kuulete elulistest näidetest, kuidas tootearendus tõesti muudab tohutult palju, kuidas disainimõtlemise rakendamisel liigub kogu ettevõte hoopis teise suunda.

Samuti uurite disainimisprotsessis kasutatavate tööriistade ja funktsioonide prioritiseerimist, mis aitavad teil keskenduda väärtuse pakkumisele, mitte ainult millegi tegemisele.

Loe lähemalt töötoa läbiviija ja töötoa kohta siin.

Image
Tootearenduse töötuba

13. aprill kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kuidas oma toodet või teenust turundada?

Selles töötoas saate teada, kuidas leida oma esimesi kliente ja hakata sealt oma iduettevõtte kasvu aina kiirendama. Saate tööriistu oma täiusliku kliendi määratlemiseks, turundussõnumite kujundamiseks ja parimate  turunduskanalite leidmiseks klientideni jõudmiseks. Arutame ka tasuta ja väikese eelarvega turunduskanaleid, mida saate kasutada, et saada esimene tõmbejõud ja alustada oma ettevõtte laiendamist.

Kuna resursid on nii eelarve kui ka inimeste osas piiratud, aitame välja mõelda, milline turundusstrateegia sobib teie ideega kõige paremini ja kuidas keskenduda võimalikult kiirele kasumi saavutamisele. 

Loe lähemalt töötoa läbiviija ja töötoa kohta siin.

Image
Marketing.png

20. aprill kell 16:00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Mõnikord arvavad ettevõtjad, et võivad rahastuse ja numbrid jätta raamatupidajate hooleks. See on väga halb mõte. Tegevused on nagu ettevõtte keha, strateegia on aju selle taga ja rahastus on veri mis hoiab kogu süsteemi tegevuses. Startupid on tavaliselt suurepärased tegevuse ja starteegia poolest, kuid edukat ettevõtmist eristab ebaõnnestunud ettevõtmisest nende teadmised rahandusest ja raamatupidamisest.

Kõik tiimid panevad kokku finantsplaani ja kuulavad, mida ettevõtte juriidilise poole pealt silmas pidada. 

Loe lähemalt töötoa läbiviija ja töötoa kohta siin.

Image
Tulumudelid

 

27. aprill kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Liftikõne on hea viis oma ideele tähelepanu tõmmata, investoreid juurde meelitada ja end proovile panna. Lisaks aitab see arendada avaliku esinemise oskusi ning suurepärane pitch võib tuua edu! Kuna STARTERi tiimid hakkavad peagi Kaleidoskoopis oma ideid esitlema, siis on aeg oma liftikõnesi täiustada!

Miks see on oluline? Kui te pole varem liftikõne publiku ees proovinud, siis te täpselt ei tea, mis tunne see on.

Te harjutate liftikõne loomuliku häälega ning intonatsiooniga, kujundate liftikõne, harjutate seda ja saate tagasisidet!

Loe lähemalt töötoa läbiviija ja töötoa kohta siin.

Image
Liftikõne

4. mai kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kutsume kõiki algfaasis tudengitiime ja iduettevõtteid osalema äriideede võistlusel Kaleidoskoop! Kaleidoskoopi eelvoorus selgitatakse välja parimad võistkonnad, kes pääsevad edasi finaali. Kaleidoskoopi finaalis võistlevad meeskonnad paljude lahedate auhindade nimel nagu rahalised auhinnad, ärifestivalide piletid, eriauhinnad ja palju muud.

Kaleidoskoop ei ole pelgalt STARTER programmi finaalüritus, vaid võimalus meeskondadadel silma jääda ja tutvustada oma toodet või teenust.

Loe lähemalt eelvooru kohta siin.

Image
Kaleido eelvoor SL

Kaleidoskoopi finaalid on olnud suurepäraseks algukspunktiks paljudele tudengimeeskondadele, kes nüüdseks on tegutsevad ettevõtted. Näiteks 2017. aasta sügishooaja võitja Decomer Technology toodab keskkonnasõbralike polümeeride tootmisega. 2018. aasta sügishooaja võtja TRIT muudab tõlketeenuste tellmise kordades lihtsamaks. 2019 aasta parim STARTER tiim Communicare on sotsiaalplatvorm, mis ühendab vabatahtlikke üle Eesti, et pakkuda hooldekodudes elavatele eakatele seltskonda ja suhtluspartnereid. 2019. aasta sügishooaja võitja tudengimeeskond Münt toodab keskonnasõbralikke hambapastatablette. 2022. aastal sTARTUp Day finaalis osalenud tiim Join arendab kommuuni, et koos saavutada suuremaid eesmärke. Tänaseks on neil juba kommuunis üle 1500 inimese.
 

Kaleidoskoobi eelvooru parimad võistkonnad võistlevad finaalis

  • rahaliste auhindadele,
  • piletitele erinevatele tuntud üritustele,
  • eriauhindadele
  • üllatusauhindadele.

Loe lähemalf finaali kohta siin.

Image
Latitude59.jpg

Kuidas liituda?

Kõikide töötubadega saab liituda igal hetkel ja odatud on kõikide valdkondade üliõpilased ja õpilased, kes tahavad leida oma teadmistele praktilist rakendust, testida ideede elujõulisust ja töötada koos inimestega erinevatelt erialadelt nii ülikooli seest kui väljast. Rohkem kui 4000 inimest on saanud erinevatest üritustest ja programmidest. STARTERtartu programmi häkatonidel ja töötubades on osalenud üle 2000 inimese. Programmi on lõpetanud 245 tiimi.

Tutvu lähemalt ja liitu poogrammiga sTARTUp Labi kodulehel ja alusta oma tähelendu eduka Startupi poole! 

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Tartu Ülikool tutvustas Ukraina ülikoolidele ettevõtluskoostöö parimaid tavasid

Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev