Andero Kalju

Üheaastane magistrikava: „Ettevõtlikkus majanduspoliitika kujundamises“

1. septembril 2023 algab vastuvõtt üheaastasele magistrikavale „Ettevõtlikkus majanduspoliitika kujundamises“. Õppekava eripäraks on ühelt poolt majandusliku vaate ja teiselt poolt ettevõtlikkuse õpetamine.

Üheaastane magistriprogramm pakub võimalust õppida ettevõtluse ja majanduspoliitika valdkondade koostoimimist Tartu Ülikooli tunnustatud õppejõududelt ja mitmetelt praktikutelt üle maailma. Kogu õppeperioodi jooksul tehakse koostööd erinevate ülikooli allüksuste, asutuste ja organisatsioonidega (nt Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Eesti Rakendusuuringute Keskus Centar, rahandusministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, haridus- ja Teadusministeerium, maaeluministeerium jt). Selle programmi eesmärk on valmistada ette tulevasi spetsialiste ja eksperte, kellel on kõige kaasaegsemad teadmised ja tulevikuoskused majanduspoliitika kujundamiseks ja elluviimiseks.

Tudengid omandavad mitmekülgsed teadmised majanduse arengust, juhtimisest, poliitikast ja rahvusvahelistest trendidest ning tugevad analüüsioskused kujundamaks kohaliku tasandi, riigi ja globaalseid poliitikaid. Lisaks spetsiifilistele teadmistele pannakse õppes rõhku ka valdkonnaülestele teadmistele nagu oskus eristada olulist ebaolulisest või strateegiline ja kontseptuaalne mõtlemine, head läbirääkimis- ja konfliktide juhtimisoskused, innovaatilisus jpm.

Loe magistrikava ja õppeainete kohta lähemalt õppekava lehelt.

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli esmased vastuvõetute nimekirjad on selgunud

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid