Andres Vaher

CDL-Estonia viib Tartu Ülikooli startup kogukonnale lähemale

Eelmisel nädalal toimunud suurüritus tõi kokku startupid, mentorid ja investorid üle kogu maailma. Startupid tutvustasid oma eesmärke ja väljakutseid mainekatele mentoritele, kes päeva jooksul nende üle arutlesid ja järgmiseks kaheksaks nädalaks väga konkreetsed eesmärgid startuppidele välja pakkusid. Samuti toimus mentorite seas hääletamine, kes on nõus oma aega järgmise kahe kuu jooksul ühele või teisele startupile pühendama. Tegemist oli Creative Destruction Lab - Estonia (CDL-Estonia) esimese sessioonkohtumisega. Startuppidele mõeldud programmi tõid Eestisse Taavet+Sten, Vabamu ja MKM ning korraldab kogu siinset tegevust Delta Management School (DMS). CDL-Estonia fookusteema on digitaalne ühiskond.

CDL-Estonia mõju Tartu Ülikoolile ja ühiskonnale

CDL-i tulekuga Tartusse ja Tartu Ülikooli saame julgelt öelda, et oleme Eesti startup kogukonnale lähemale toonud ühe väga tugeva mentorite ja investorite võrgustiku kogu maailmast. See annab ülikoolile võimaluse olla veelgi tugevam partner nii Tartu kui ka Eesti startuppide võrgustikule. „Lisaks on see võimalus suurendada meie kui ülikooli ühiskondlikku panust, luues paremaid ettevõtlussidemeid Eestis ja väljaspool,“ kommenteeris Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor ja CDL-Estonia üks eestvedaja Kadri Ukrainski.

„Kogu programm on meie õppejõududele heaks õppimiskohaks ja ühenduslüliks tippülikoolidega, kus neil avaneb koostöövõimalus näiteks Oxfordi ülikooli inimestega,“ sõnas Tartu Ülikooli turunduse professor ja CDL-Estonia üks eestvedaja. Viies läbi kogu programmi tegevust Eestis, näeme väga lähedalt startupilikku protsesside juhtimist ja mõtteviisi, mida ka enda tegevustesse üle kanda. Samuti teeme ennast maailmas nähtavaks ja juba oleme ka tõestanud, et ülikool väikeses Tartus on CDL programmis tippärikoolidele võrdväärseks partneriks..

Nagu DMSile tavaks, kaasame tudengeid alati nii palju kui võimalik. Ka selles projektis on tudengite rolliks töötada vahetult koos programmi vastu võetud ettevõtetega. Koostöös avaneb võimalus näha startupi köögipoolele, et aru saada, kuidas toimub idee arendamine koos mentoritega ja suhtlus investoritega.

CDL on eesmärgipõhine rahvusvaheline mittetulunduslik ärikiirendi, mis on aidanud oma 12 tegevusaasta jooksul arendada üle 2300 ettevõtte. CDL-i vilistlased on kasvatanud oma ettevõtete omakapitali kokku üle 15 miljardi dollarini.

Soome lipud peahoone ees

JÄRELVAADATAV: Soome president Alexander Stubb kõneles maailmapoliitikast ja vestles üliõpilastega

TÜ majandusteaduskonna pusad

TÜ majandusteaduskonna meened