Otsestuudio Startup Daylt: Ülikoolid ja ettevõtted arendavad koos iduettevõtlust

TÜ Delta Management School pani Startup Dayle püsti otsestuudio, kuhu on külla kutsunud mitmeid nimekaid tegijaid, et uurida, kuhu ollakse oma ettevõtmistega jõutud ja mis suunda sammud seatud.

Stuudiosse tulevad oma mõtteid, ägedaid lugusid ja kogemusi jagama Baltikumi suurima andmekeskuse rajanud Üllar Jaaksoo, endine ettevõtlusminister Andres Sutt, terviseärisse investeeriv riskiinvestor Erki Mölder, UniTartuVentures juht Mart Maasik, Modern Mobility eestvedaja Pirko Konsa, robootikaeksperdid Karl Kruusamäe ja Indrek Musta ning paljud teised. Vestlusi veab ettevõtja, majandusekspert ja TÜ Delta Management School’i külalisprofessor Ott Pärna.

Otselülitusi tehakse ka Tartu Ülikooli demoalale, tuues vaatajateni festivalimelu ja kohaletoodud masinaid. Vesteldakse nii tehnoloogiamahukate ettevõtete igapäevatööst, raha kaasamisest, ülikoolist kui ettevõtjate kasvulavast, inimeste rollist robotite juures ja paljust muust. Näidatakse Milremi metsarobotit, Solaride päikeseautot jp muud.

Otsesaates kantakse üle ka rahvusvahelise ärikiirendi CDL-Estonia (Creative Destruction Lab) 9-kuulisse mentorlusprogrammi tegemisi. Eesti fookusteemaks on seal „Digitaalne ühiskond“, milles oleme silmapaistvad kogu maailmas. Stuudios räägivad CDL- Estonia eestvedajad Kadi Ukrainski ja Andres Kuusik ning CDL-Toronto esindaja Francesco Bova.

Kogu stuudios toimuvat saab otseülekandena jälgida Majandusteadus ja juhtimine - DMS Facebooki lehelt või UTTV.ee lehelt 25. augustil algusega 10.55. Stuudioülekanne kestab pisut üle kahe ja poole tunni.

Delta Management School asub Tartu Ülikooli Delta keskuses, Põhjala regiooni ühes moodsaimas õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskuses. Delta majas asuvad lisaks Delta Management Schoolile ka Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, tehnoloogiainstituut ning msilatemaatika ja statistika instituut.

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Delta building near Emajõgi