17. veebruaril peeti Tartu Ülikooli Delta keskuses Startup Labi ideede arenduse programmi Starter 2022 kevadhooaja esimene üritus, mis kestis ligi viis tundi. Osalejaid oli 50 ja välja pakutud ideed ulatusid meditsiinivaldkonnast kuni puitmajade ehituseni.
Ideede häkatonil osalejad kuulasid inspireerivaid kõnesid, esitlesid oma ideid ja moodustasid seejärel meeskonnad, kellega hakati ideid arendama. Häkatoni juhtis loova eneseteostuse uurija Harald Lepisk, kes aitas osalejatel ideed valideerida ja õpetas avalikku esinemist. Ermo Tikk, Startup Day ökosüsteemi strateeg, tutvustas osalejatele Tartu iduettevõtlussektorit, rääkis ettevõtluse rõõmudest ja muredest ning soovitas osalejatel leida idee, mis neid tõeliselt kõnetab. Oma kogemust jagas eelmisel aastal programmis osalenud Kaisa Ehrpais, kes julgustas kõiki oma ideed arendama ning tõstis esile Starteri töötubasid, öeldes, et kasutab seal tehtud märkmeid siiamaani.
Meeskonnad arutlesid selle üle, milliseid probleeme on nende ideega on võimalik lahendada, ja asusid selle toimimist kohe ka läbi proovima. Häkaton lõppes uute, selgemasõnaliste esitlustega. Muu hulgas tutvustati ideid, kuidas lihtsustada pangalaenu võtmist, peatada geenide abil vananemist ja likvideerida meditsiinisaastet. Päeva lõpuks moodustati uued meeskonnad, kes asuvad edaspidi Starteri programmi töötubades oma idee elujõudu katsetama ja seda edasi arendama.
Tartu Starteri programmi juht Maret Ahonen kiitis tudengite ambitsioonikust uute tehnoloogiliste lahenduste loomisel.
Üritusel osalesid nii varasema ettevõtluskogemusega kui ka esimest korda kätt proovivad üliõpilased. Tudengitele meeldis ürituse formaat, mis pakkus vaheldusrikkamat õpikogemust. „Väga tore on! Üritusel valitses suur melu ja tundub, et ettevõtlikud inimesed on Tartu pealt kokku tulnud,“ märkis meditsiiniteaduste valdkonna tudeng Gaida Kertu Roos.
Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond. Loe rohkem Startub Labi kodulehelt.