Andres Vaher

Tihe võistlus Kaleidoskoopi Finaalis sTARTUp Dayl

26. augustil juba 18. korda peetud Eesti ühe suurima õpilaste välkkõnevõistluse Kaleidoskoop finaali valiti eelvoorudest seitse tiimi. Ärifestivali Startup Day laval toimunud finaalis oli võistkondadel kolm minutit aega oma ideed tutvustada ja sellele järgnes kahe minuti jooksul žürii esitatud küsimustele vastamine.

Võistluse žüriis olid Tartu Linna ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Kertu Tombak, mitme ettevõtte asutaja ja investor Kristjan Raude ning ettevõtja ja ingelinvestor Ivo Remmelg. Žüriiliikmed hindasid meeskondade ideearendust, probleemi olemasolu ja sobivust turule.

Kaleidoskoobi finaalis osalesid

• AudioCat, kes arendab äppi, kus mängudest saavad interaktiivsed audioraamatud nägemispuudega inimestele;
  • Bankery – Fintech, kes viib kokku laenutaotlejad ja pangad, et võimaldada eraisikutel saada laenu kiiremini, odavamalt ja tõenäolisemalt;
  • Join, kelle rakendus aitab kasutajatel üksteist toetades saavutada püstitatud eesmärke.
  • Longevity, kelle teenuse abil aidatakse inimesi, kes on mures oma bioloogilise vanuse pärast, pakkudes neile DNA analüüsi ja isikupärastatud soovitusi;
  • Shiftsy, kelle teenus automatiseerib Eesti tervishoiu valvegraafikud, võttes arvesse töötajate eelistusi;
  • Urumarja Saunalaager, kes pakub pärimuslikke saunatraditsioone tutvustavaid elamuspakette;
  • Wooden Houses, kes arendab robotite ehitatud stiilseid puitmaju, mida inimesed saavad lihtsalt ja stiilselt maakohtadesse ehitada.

Kolme parimat meeskonda tunnustati auhindadega. Tiim Bankery – Fintech võitis auhinna Edu&Tegu ning piletid ühele maailma suurimale ärifestivalile Slush. Tartu Linnavalitsuse rahalise auhinna pälvis Join, kes on oma ideega saavutanud muljetavaldava edu, jõudes oma kogukonnaga 1500 liikmeni. Järgmise Startup Day piletid sai Shiftsy. Edu & Tegu auhinna võitja Bankery tiimiliige Karl Rapur jagas oma mõtteid peale võistlust: „Emotsioon on vägev, üritus oli vägev ning nüüd paneme end valmis Slushile minekuks.“ Karl mainis, et tiimi järgevateks eesmärkideks on jõuda investoriteni ning saada valmis oma MVP (inglise k minimum viable product).

Kaleidoskoopi finaaliga sai Startup Labi ideede arenduse programmi Starter 2022. aasta kevadhooaeg läbi. Järgmine programm algab ideede häkatoniga 16. septembril. Tule kohale, et panna algus oma idufirmale!

Kaleidoskoopi ja STARTER programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Kristian Kutsar, Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5628 6536, kristian.kutsar@ut.ee

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Tartu Ülikool tutvustas Ukraina ülikoolidele ettevõtluskoostöö parimaid tavasid

Teispäeval, 12. märtsil toimunud veebipõhine koostöökonverentsil Ukraina ülikoolide õppejõududele keskenduti ettevõtlusõppe ning ülikoolide ettevõtluskoostöö tugevdamisele.
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev