Markus Krisetya/unsplash

Hägusate andmete analüüs majanduses ja ärijuhtimises

Ärijuhtimises ja majanduses kasutatavad andmed ei ole väga sageli täpsed arvud, vektorid või kategooriad. Elukvaliteedi ja keskkonnanäitajaid, aga ka bioloogilised, meditsiini-, sotsioloogilised, majandusandmed ja muud reaalandmed on sageli „hägused“. Paljud praktilised otsused nõuavad aga selliste mitmetähenduslike, ebatäpsete või subjektiivsete andmete analüüsi.

Õppekeel: inglise
Toimumisaeg: (21.10.2024 - 31.05.2025), täpsemad toimumisajad all
Maht: 12 EAP-d
Hind: 1440 eurot
Toimumiskoht: Tartu
Õppevorm: põimõpe
Registreerumine algab: 03.06.2024
Registreerumise tähtaeg: 21.08.2024
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Lisateave: Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, 737 6313

Tule omanda oskused, et teha kindlaid otsuseid ka ebatäpsete andmete põhjal. Programm pakub praktilisi ja teoreetilisi teadmisi, mis on hädavajalikud turundus-, logistika- ja juhtimisotsuste tegemisel. Tänapäeva äri- ja majanduskeskkonnas mängivad andmed kriitilist rolli.

Oleksandr Dorokhov, õppekava programmijuht

Õppekeel: inglise
Toimumisaeg: (21.10.2024 - 31.05.2025), täpsemad toimumisajad all
Maht: 12 EAP-d
Hind: 1440 eurot
Toimumiskoht: Tartu
Õppevorm: põimõpe
Registreerumine algab: 03.06.2024
Registreerumise tähtaeg: 21.08.2024
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Lisateave: Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, 737 6313

Programm pakub põhjalikku ülevaadet meetoditest, tarkvarast ja praktilistest rakendustest hägusate andmete analüüsiks. Julgustame õppijaid kasutama programmis oma andmestikke, mida juhendaja aitab programmi käigus praktiliselt analüüsida.

Programm sobib analüütikutele, konsultantidele, analüüsitehnikate valdamist vajavatele ametnikele (nt avaliku sektori teemajuhid), magistrantidele ja doktorantidele. Eelnevate statistika- või ökonomeetriateadmiste olemasolu ei ole nõutav.

Õppejõududeks on pikaajalise kogemusega TÜ töötajad ja eri Eesti ettevõtete praktikud.

Programm annab ülevaate hägusate andmete problemaatika teoreetilistest alustest ja praktikas rakendatud uutest meetoditest kaasaegse juhtimise, tootmise ja laiemate majandusprobleemide käsitlemisel. Häguste andmete modelleerimine on väga vajalik nii majandusanalüüsi, turunduse, logistika kui ka juhtimise valdkonnas. Programmi eesmärk on analüüsiks kasutatavate tarkvaraprogrammide tutvustamine.

Peamised õpiväljundid:

• hägusandmete analüüsioskus praktiliste rakenduste väljatöötamiseks;
  • hägusloogikaga seotud lähenemisviisidel põhinevate rakenduslike arvutiotsuste tegemise mudelite loomise oskused;
  • eritarkvara kasutamise oskused erinevate juhtimis-, turundus-, äri- ja majandusülesannete täitmisel.

Kursus toimub kord nädalas kas reedeti või esmaspäeviti kuuetunniste õppepäevadena. Programm koosneb kahest õppeainest.

Õppeained sügissemestril

Õppeained kevadsemestril (2025 aastal). Tunniplaan valmib detsembris.

Õppetöö on kavandatud kaks korda kuus. Iga õppeaine toimumisajad leiab õppeaine lehelt. PS! Sügissemestri õppeainete toimumisajad leiab õppekava tunniplaanist

Vastuvõtu aluseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ning motivatsioonikirja esitamine.

Lühikese motivatsioonikirja palume sisestada kursusele registreerumisel väljale „täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega“. Palume esitada seal oma hariduslik ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.

Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, on vajalik esitada haridust tõendav dokument, mille palume saata aadressil kersti.kurri@ut.ee kursusele registreerumise tähtajaks.

Loe lisaks ja registreeru

Mikrokraadiprogramm annab uues töövaldkonnas kindlustunde

Milliseid võimalusi pakub mikrokraadiprogramm?

Tutvu kõigi majandusteaduskonna mikrokraadiprogrammidega

Registreerumise lõpuni on veel jäänud

Programmijuht ja õppejõud

Oleksandr Dorokhov