Ärijuhtimises ja majanduses kasutatavad andmed ei ole väga sageli täpsed arvud, vektorid või kategooriad. Elukvaliteedi ja keskkonnanäitajaid, aga ka bioloogilised, meditsiini-, sotsioloogilised, majandusandmed ja muud reaalandmed on sageli „hägused“. Paljud praktilised otsused nõuavad aga selliste mitmetähenduslike, ebatäpsete või subjektiivsete andmete analüüsi (nt turundus-, logistika- ja juhtimisotsused ettevõtetes ja organisatsioonides, kuid ka poliitikat kujundavad otsused).
Õppekeel: inglise
Toimumisaeg: 04.09.2023 – 31.01.2024, kuupäevad täpsustamisel.
Maht: 12 EAP-d
Hind: 1440 eurot
Toimumiskoht: Tartu
Õppevorm: põimõpe
Registreerumise tähtaeg: 21.08.2023
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Lisateave: Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, 737 6313
Programm pakub põhjalikku ülevaadet meetoditest, tarkvarast ja praktilistest rakendustest hägusate andmete analüüsiks. Julgustame õppijaid kasutama programmis oma andmestikke, mida juhendaja aitab programmi käigus praktiliselt analüüsida.
Programm sobib analüütikutele, konsultantidele, analüüsitehnikate valdamist vajavatele ametnikele (nt avaliku sektori teemajuhid), magistrantidele ja doktorantidele. Eelnevate statistika- või ökonomeetriateadmiste olemasolu ei ole nõutav.
Õppejõududeks on pikaajalise kogemusega TÜ töötajad ja eri Eesti ettevõtete praktikud.
Programm annab ülevaate hägusate andmete problemaatika teoreetilistest alustest ja praktikas rakendatud uutest meetoditest kaasaegse juhtimise, tootmise ja laiemate majandusprobleemide käsitlemisel. Häguste andmete modelleerimine on väga vajalik nii majandusanalüüsi, turunduse, logistika kui ka juhtimise valdkonnas. Programmi eesmärk on analüüsiks kasutatavate tarkvaraprogrammide tutvustamine.
Peamised õpiväljundid:
2023/2024. õppeaastal toimub kursus detsembrist aprillini kord nädalas kas reedeti või esmaspäeviti kuuetunniste õppepäevadena. Õppetöö konkreetsed toimumisajad lisame detsembri alguses.
Programm koosneb kahest õppeainest:
Iga õppeaine toimumisajad leiab õppeaine lehelt.
Vastuvõtu aluseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ning motivatsioonikirja esitamine.
Lühikese motivatsioonikirja palume sisestada kursusele registreerumisel väljale „täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega“. Palume esitada seal oma hariduslik ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.
Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, on vajalik esitada haridust tõendav dokument, mille palume saata aadressil kersti.kurri@ut.ee kursusele registreerumise tähtajaks.